facebook

Niedziela - 31.12.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Niedziela - 31.12.2023

Poniedziałek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2024

 1. Dziś 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego – msze św. wg. planu niedzielnego z małym wyjątkiem nie będzie mszy o godz. 18.00. Po każdej mszy św. specjalne nabożeństwo z okazji zakończenia roku. Natomiast wieczorem propozycja na dziś, czas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 23.00, adoracja, której będą towarzysz jedynie utwory kanonów z Tezie. Zapraszamy do udziału w tym bardzo osobistym spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym.
 2. Jutro Uroczystość Bożej Rodzicielki 01.01. poniedziałek - Nowy Rok, Dzień modlitw o Pokój. Mamy obwiązek uczestnictwa we mszy św. Msze wg. planu jak w niedzielę, z małą korektą, nie będzie mszy o godz. 7.30. 
 3. W tym tygodniu:
  - w środę modlitwa za Ojczyznę , zapraszamy na modlitwę przed Najśw. Sakramentem na godz. 17.45.
  - pierwszy czwartek miesiąca, adoracja od 17.45 i msza w intencji powołań kapłańskich, po mszy adoracja w ciszy do godz. 20.00.
  - pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. rano od 8.00 i popołudniu o 17.45.
  - pierwsza sobota – w styczniu nie ma odwiedzin chorych przez kapłanów. 
 4. Uroczystość Objawienie Pańskie, Trzech Króli w sobotę 6 stycznia - Msze św. wg. planu jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli złożyć przy ołtarzu ofiarę na misje oraz pobrać kadzidło i poświęconą kredę którą oznaczymy nasze drzwi, jak to czynili nasi ojcowie. 
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąc – zmiana tajemnic różańcowych, po mszy o godz. 9.00 w intencji ŻR.
 6. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30.
 7. W dni powszednie od 8.01. do 26.01.2024 w dniach od poniedziałku do piątku nie będzie mszy wieczornej a jedynie rano o 8.30 a biuro parafialne czynne będzie w czwartki w godzinach przedpołudniowych od 9.30 – 10.00.
 8. Nauk przed chrztem, w styczniowym czasie nie ma!
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na budowę nowej świątyni. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, potrzeby parafii wpłacając na konto parafialne 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 10. Zapraszamy do stolika z prasą: czeka Niedziela, Misyjne Drogi. Możemy nabyć w zakrystii Ewangelię na każdy dzień na rok 24 w cenie 12 zł. 
 11. Propozycje - zaproszenia:
  - W tym tygodniu w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. Zakończenie w Gorzowie. Przez dwa dni będzie szczególna okazja włączenia się do wspólnej modlitwy. W piątkowy wieczór (o godz.21.00) w powitanie relikwii w katedrze i godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwości osobistej modlitwy przy relikwiach. Natomiast w sobotę (6 stycznia) od godz. 7.00. Na godz. 10.00 zaplanowana jest wspólna modlitwa różańcowa w intencji małżeństw i rodzin a na 10.30 Msza św. pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego na zakończenie peregrynacji w diecezji. Wykorzystajmy te szczególną okoliczność peregrynacji do modlitwy za rodziny.
  - W sobotę 6 stycznia IX Orszak Trzech Króli w Gorzowie. Orszak wyruszy z placu Grunwaldzkiego do "Gorzowskiego Betlejem" na plac katedralny. Przemarsz odbędzie się ul. Mieszka I, Chrobrego i Sikorskiego. Wyjście o godz. 13. Następnie o godz. 14 odbędzie się oddanie pokłonu dzieciątku Jezus. Na scenie, która będzie znajdowała się na placu przy katedrze odbędą się inscenizacje biblijne, jasełkowe występy wokalno-muzyczne. Ponadto organizatorzy przewidzieli poczęstunek dla biorących udział w orszaku oraz słodką niespodziankę dla dzieci. Zakończenie około godz. 15. Szczegółowy program umieszczony jest na ulotkach i plakatach. Jesteśmy zaproszeni by jako mieszkańcy tej części miasta, parafii kroczyć w orszaku w grupie zielonej obok króla Melchiora i z elementami w zielonym kolorze. 
 12. Odwiedziny duszpasterskie – uwaga zmiana organizacyjna planowanej kolędy:
  Zarówno parafian zamieszkałych na osiedlu Staszica i Oś. Europejskim odwiedzimy w domach z radością, ale na zaproszenie – które jest do pobrania w kościele i wypełnione prosimy składać do skarbony oraz można dokonać zaproszenia za pomocą Internetu na adres : zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 31 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia. Zmiana decyzji nastąpiła po sugestiach parafian.
 13. Plan kolędy na najbliższe dni, odwiedziny rozpoczynamy od godz. 16.00:
  Środa – Marcinkowskiego 7, 9, 10,
  Czwartek – Marcinkowskiego 11,12,13, Niemcewicza, Staffa
  Piątek – Stanisławskiego, Chełmońskiego 
 14. Wszystkim życzymy, aby Nowy Rok 2024 upłynął pod znakiem Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, niech będzie jak najwięcej dni niosących Pokój, radość i miłość. Życzymy wszelkiej pomyślności oraz spełnienia zamierzeń i planów związanych z nowym rokiem. Niech upłynie pod znakiem Pokoju, zdrowia i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!!! 

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą: + Stanisławę Broniarczyk l. 72
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…