facebook

Niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 01.01.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 01.01.2023

 1. Po mszach specjalne nabożeństwo eucharystyczne - błagalne o potrzebne łaski, o dar Pokoju na nowy rok. 
 2. Intencja różańcowa na styczeń: Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.
 3. Biuro parafialne do 08.01. włącznie nieczynne. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telef. lub zgłosić się po mszy.
 4. Pierwszy tydzień miesiąca
  • W środę - modlitwa w intencji Ojczyzny – msza o 18.30
  • Czwartek dzień modlitwy za powołanych i nowe powołania kapłańskie. W tej intencji adoracja Najśw. Sakramentu od 17.45 prowadzona przez Przyjaciół Paradyża i msza wieczorna. Po mszy adoracja w ciszy do godz. 20.00
  • W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do udziału w nabożeństwie Maryjnym zadośćuczynienia przebłagalnym, rozpoczęcie modlitwą różańcową o 7.30, następnie msza św. z nauką.
  • Odwiedziny chorych przez kapłanów w sobotę. 
 5. Uroczystość Objawienie Pańskie, Trzech Króli w piątek 6 stycznia - Msze św. wg. planu jak w niedzielę z małym wyjątkiem nie będzie mszy o 13.15. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli złożyć przy ołtarzu ofiarę na misje oraz pobrać kadzidło i poświęconą kredę którą oznaczymy nasze drzwi, jak to czynili nasi ojcowie. 
 6. W piątek 6 stycznia IX Orszak Trzech Króli w Gorzowie. Orszak wyruszy z placu Grunwaldzkiego do "Gorzowskiego Betlejem" na plac katedralny. Przemarsz odbędzie się ul. Mieszka I, Chrobrego i Sikorskiego. Wyjście o godz. 13. Następnie o godz. 14 odbędzie się oddanie pokłonu dzieciątku Jezus. Na scenie, która będzie znajdowała się na placu przy katedrze odbędą się inscenizacje biblijne, jasełkowe występy wokalno-muzyczne. Ponadto organizatorzy przewidzieli poczęstunek dla biorących udział w orszaku oraz słodką niespodziankę dla dzieci. Zakończenie około godz. 15. Szczegółowy program umieszczony jest na ulotkach i plakatach. Jesteśmy zaproszeni by jako mieszkańcy tej części miasta, parafii kroczyć w orszaku w grupie zielonej i z elementami w tym kolorze. 
 7. Nauk przed chrztem, w styczniowym czasie nie ma!
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na budowę nowej świątyni. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, potrzeby parafii wpłacając na konto parafialne 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – ofiary składane przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy kościoła. Msza za dzieło budowy i za ofiarodawców zostanie odprawiona o 12.00.
 10. Zapraszamy do stolika z prasą: czeka Niedziela w cenie 10 zł., Gość Niedzielny nr świąteczny podwójny w cenie 15 zł., Misyjne Drogi w cenie 6 zł.
 11. WIZYTA DUSZPASTERSKA. Kolędę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy od wtorku 3 stycznia 2023. Odbędzie się w formie tradycyjnej ale na zaproszenia za które dziękujemy oraz wzorem minionych dwóch lat jako spotkanie w kościele… 
 12. Odwiedziny w domach rozpoczniemy już w tym tygodniu, godzina 16.00 – od wtorku 03.01.:
  • 03.01. Wtorek – Kołłątaja
  • 04.01. Środa – Marcinkowskiego
  • 05.01. Czwartek – Staffa, Korczaka, Stanisławskiego , Niemcewicza, Chełmońskiego
  • 09.01. Poniedziałek – Londyńska
  • 10.01. Wtorek – Staszica
  • 11.01. Środa – Broniewskiego, Długosza, Madrycka, Paryska, Kijowska, Lwowska
  • 12.01. Czwartek – Brukselska, Lizbońska, Wiedeńska, Fredry,
  • 13.01. Piątek – kolęda uzupełniająca
  Druga forma - kolęda w formie, której doświadczyliśmy już w ubiegłym roku. Zamiast odwiedzin parafian w ich domach, zapraszamy do udziału w spotkaniach kolędowych w naszym kościele.
  Program spotkań – godz. 18.30 Msza św. w intencji parafian i z udziałem mieszkańców danych ulic, a po niej nabożeństwo kolędowe. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą w odpowiednich naczyniach wodę, która będzie pobłogosławiona.
  Po powrocie do domu, modląc się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców, ktoś z członków rodziny pokropi główne pomieszczenia wodą święconą.
  Po nabożeństwie będzie można złożyć ofiarę kolędową na utrzymanie parafii. Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę kolędową na konto parafialne, prosimy w tytule wpłaty dopisać KOLĘDA.
  Zapraszamy całe rodziny, a jeśli nie będzie to możliwe z różnych powodów niech przybędą przedstawiciele rodzin. Prosimy o przekazanie informacji, zaproszenia na mszę sąsiadom.
  Plan spotkań kolędowych – od poniedziałku 09.01:
  • Poniedziałek 09.01. – Stanisławskiego, Niemcewicza, Chełmońskiego, Korczaka, Kołłątaja, Staffa
  • Wtorek 10.01. - Londyńska, Madrycka, Kijowska, Lwowska, Paryska, Wiedeńska,
  • Środa 11.10. – Staszica, Fredry, Długosza, Cieszkowskiego,
  • Czwartek 12.01. - Marcinkowskiego, Broniewskiego,
  • Piątek 13.01. – Brukselska, Lizbońska
 13. Wszystkim życzymy, aby Nowy Rok 2023 upłynął pod znakiem Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, niech będzie jak najwięcej dni niosących Pokój, radość i miłość. Życzymy wszelkiej pomyślności oraz spełnienia zamierzeń i planów związanych z nowym rokiem. Niech upłynie pod znakiem Pokoju, zdrowia i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!!! 

ks. Andrzej Tomys
Proboszcz 

 

 

Modlitwa św. Jana Pawła II – do odmówienia przed błogosławieństwem!!!

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.