facebook

XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022

 1. Dziś w ostatnią niedzielę czerwca, przed wakacjami, po każdej mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas roku szkolnego, katechetycznego i pracy, prosząc o błogosławieństwo na miesiące wakacyjne, wypoczynku i zatrzymanie wojny na Ukrainie. Nie będzie dziś popołudniowego nabożeństwa do NSPJ.
 2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek o 18.00. W kolejne dni do czwartku włącznie po mszy wieczornej 18.30. 
 3. Od poniedziałku 27.06. msze św. będą odprawiane wg. porządku wakacyjnego tzn. w dzień powszedni tylko msza o 18.30. a od niedzieli 03.07. i przez czas wakacji nie będzie mszy o 13.15. 
 4. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych po mszy św. 
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, po południu od 17.45 w ciszy i po mszy i nabożeństwie również w ciszy do 20.15!!!
 6. W tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  - W piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.45 i okazja do spowiedzi. Zapraszamy na modlitwę adorację i mszę św.
  - Pierwsza sobota miesiąca, Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na maryjne nabożeństwo zadośćuczynienia. Rozpoczęcie modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem o 7.30 i msza z nauką o 8.30.
 7. Na czas wakacyjny odwołana zostaje Adoracja uwielbienia w piątki. 
 8. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych – zapraszamy należących do Żywego Różańca na mszę o godz. 9.00. 
 9. W liturgii w tym tygodniu:
  • Św. Ireneusza wspomnienie we wtorek
  • Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w środę
 10. W miniony czwartek miała miejsce między parafialna procesja Eucharystyczna. Pragniemy wszystkim uczestniczącym w niej, bardzo serdecznie podziękować za udział, za świadectwo wiary. Dziękuję wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie ołtarzy, za przygotowanie procesji, za posługę liturgiczną. Dziewczynkom sypiącym kwiatki. Orkiestrze – panu organiście. Panom kościelnym. Dziękujemy Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Szczególne podziękowania dla mieszkańców za dekorację domów. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej uroczystości składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 11. Rozpoczynamy czas wakacji. Pamiętajmy, aby były to wakacje z Bogiem. Nie zaniedbujmy niedzielnej mszy św. a nawet poczujmy się zaproszeni do udziału we mszy w tygodniu czy adoracji Najświętszego Sakramentu. Troszczmy się o codzienną modlitwę. Warto pochylić się nad księgą Pisma św., skorzystać z prasy katolickiej. 
 12. Pamiętajmy też, by kościoły nawiedzać w ubiorze godnym tych miejsc, aby swoim strojem nie rozpraszać, lecz dawać świadectwo o Bogu innym uczestnikom liturgii. 
 13. Zapraszamy do stolika z prasą: Niedziela, GN, Miłujcie się, Gość Extra o Eucharystii – 12 zł. korzystajmy z bogatej w treści lektury. 
 14. W niedzielę za tydzień 03 lipca odbędzie się po mszach zbiórka datków na wsparcie jubileuszowej 40 pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Będzie możliwość uzyskania informacji dot. pielgrzymki, zgłoszenia intencji i złożenia ofiary. Będzie możliwość zastania duchowym pielgrzymem.
 15. Pielgrzymka autokarowa do Włoch, organizator parafia Królowej Polski w Gorzowie przy ul. Żeromskiego. Termin wyjazdu: 13-20.08.2022. Bliższe inf., zapisy - ks. Bartosz 513353012
 16. Planowana jest pielgrzymka z naszej parafii do Ziemi Świętej. Termin: ferie zimowe 2023. Program na tablicy ogłoszeń. Informacje szczegółowe u ks. Arkadiusza. 
 17. Przez okres wakacyjne nie będzie biuletynu. 
 18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 19. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzmy dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia. 

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Krystyna Mazurek, + Jarosław Krasowski, + Maria Waszczuk 
Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie...