facebook

XIV Niedziela Zwykła - 03.07.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XIV Niedziela Zwykła - 03.07.2022

 1. Msze św. w lipcu i sierpniu będą odprawiane wg. porządku wakacyjnego tzn. w dzień powszedni tylko msza o 18.30. a w niedzielę przez czas wakacji nie będzie mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
 2. Intencja różańcowa na lipiec: W intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością. 
 3. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30. 
 4. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30. 
 5. W tygodniu przypada pierwsza środa i pierwszy czwartek miesiąca:
  - W środę modlitwa w intencji Ojczyzny i o pokój w Ukrainie, zapraszamy na modlitwę różańcową w tej intencji przed Najświętszym Sakramentem na 17.45.
  - W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, po południu od 17.45 prowadzona przez Przyjaciół Paradyża. Msza w intencji za powołanych i do kapłaństwa i o nowe powołania. Po mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.15!!!
 6. W liturgii w tym tygodniu:
  • Św. Elżbiety Portugalskiej – w poniedziałek
  • Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – wspomnienie w środę
  • Św. Jana z Dukli – wspomnienie w piątek 
 7. Na czas wakacyjny odwołana zostaje Adoracja uwielbienia w piątki. 
 8. Za tydzień druga niedziela miesiąca, dzień modlitwy za dzieło budowy nowej świątyni i wsparcia materialnego… Msza za ofiarodawców, za dzieło budowy będzie odprawiona za tydzień w niedzielę o 9.00. Działania obecne skupione są na wykonaniu ostatnich okien do nowej świątyni i pierwszy witraż.
 9. Trwa czas wakacji. Pamiętajmy, aby były to wakacje z Bogiem. Nie zaniedbujmy niedzielnej mszy św. a nawet poczujmy się zaproszeni do udziału we mszy w tygodniu czy adoracji Najświętszego Sakramentu. Troszczmy się o codzienną modlitwę. Warto pochylić się nad księgą Pisma św., skorzystać z prasy katolickiej.
 10. Pamiętajmy też, by kościoły nawiedzać w ubiorze godnym tych miejsc, aby swoim strojem nie rozpraszać, lecz dawać świadectwo o Bogu innym uczestnikom liturgii. 
 11. Zapraszamy do stolika z prasą: Niedziela, GN, Miłujcie się, Gość Extra o Eucharystii – 12 zł. korzystajmy z bogatej w treści lektury. 
 12. Planowana jest pielgrzymka z naszej parafii do Ziemi Świętej. Termin: ferie zimowe 2023. Program na tablicy ogłoszeń. Informacje szczegółowe u ks. Arkadiusza. 
 13. Przez okres wakacyjny nie ma biuletynu. 
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzmy dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia. 

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz