facebook

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne

 • X Niedziela Zwykła – 09.06.2024

  1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiejsze nabożeństwo o 17.30 ofiarujemy za dzieło budowy nowej świątyni, za tych, którzy wspierają to dzieło modlitwą i swoja ofiarą materialną, oraz o szybkie zakończenie dzieła na chwałę Boga i pożytek człowieka. 
  2. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, zapraszamy dziś po mszy o 18.00. Rozważania, poprowadzi wspólnota Adoramus Christi.

  Czytaj więcej »
 • IX Niedziela - 02.06.2024

  1. Dziś po mszach ogólnopolska zbiórka na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest jako wotum Bożej Opatrzności za przywróconą nadzieję odbudowy politycznej i gospodarczej kraju. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. 
  2. Intencja modlitwy różańcowej: Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

  Czytaj więcej »
 • Boże Ciało – 30.05.2024

  1. Dziś msze o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. 
  2. Nabożeństwo Maryjne dziś o godz. 17.15. 

  Czytaj więcej »
 • VIII Niedziela - 26.05.2024 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Niedziela 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. W intencji matek będziemy modlić się również podczas nabożeństwa Maryjnego o godz. 17.15.
  2. W sobotę 01 czerwca Dzień Dziecka. W intencji matek i dzieci zostanie odprawiona msza św. w niedzielę za tydzień o g. 12.00. 

  Czytaj więcej »
 • VIII Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha św. 19.05.2024

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. 
  2. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15. W tygodniu po mszy wieczornej o godz. 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE -12.05.2024

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15. W tygodniu po mszy wieczornej o godz. 18.30.
  2. Wieczór uwielbienia w naszej parafii, dziś, bezpośrednio po mszy o go. 18.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Posługę muzyczną i rozważania podejmie wspólnota Adoramus Christi. 

  Czytaj więcej »
 • VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15 w dni tygodnia do soboty po mszy wieczornej o g. 18.30.
  2. Intencja różańcowa na maj: aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

  Czytaj więcej »
 • V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

  1. Jutro, ostatni poniedziałek miesiąca, po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00.
  2. Zbliżamy się do pięknego czasu majowego, modlitwą ogarniajmy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziny.

  Czytaj więcej »
 • IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024

  1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza to dzień w którym w Kościele szczególnie podkreśla się rolę Jezusa jako przewodnika życiowego chrześcijan. Jezus to Dobry Pasterz, bo oddaje swoje życie. Jezus – Dobry Pasterz, pragnie troszczyć się o nas zawsze, również w trudnościach, oddając za nas swoje życie. Dlaczego…? Ponieważ jesteśmy z Jego owczarni, gdzie każda owieczka jest cenna, a całą owczarnię łączy jedna więź – miłość.
   Niedziela Dobrego Pasterza poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań. Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło pasterzy; dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce.
  2. W liturgii w tym tygodniu:
   - we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski – dzień odpustu w parafii św. Wojciecha ul. Słoneczna. Suma odpustowa o godz. 18.30.
   - w środę św. Jerzego, męczennika
   - w czwartek św. Marka ewangelisty, święto 

  Czytaj więcej »
 • III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny – a jednocześnie Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dziś odbędą się uroczyste celebracje i czytanie Słowa Bożego, jest to jedocześnie zaproszenie dla nas do sięgania i czytania Pisma św. Słowo Boga, które jest dla nas pokarmem i światłem na nasze życie.
  2. Dziś przedstawiciele naszej parafii wraz z księdzem proboszczem modlą się na Jasnej Górze, za wspólnotę parafialną, za dzieło budowy nowej świątyni. 

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia - 07.04.2024

  1. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu – nie jest on liczny ale pięknie wypełnia swoją misję. Dziękujemy wszystkim wspomagającym ubogich, szczególnie należącym do Grona Wspierających Ubogich i składającym regularnie swój do skarbony jako dar finansowy na pomoc dla potrzebujących. Dziś po mszach, zbiórka do puszek na działalność Caritas. 
  2. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego w ramach akcji „1,5% podatku – 100% serca” na działalność Caritas Diecezji Z.-Gorzowskiej. 

  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie 31.03.2024

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u oraz Wydziału Teologicznego naszej metropolii. 
  2. Rozpoczyna się oktawa wielkanocna…tzn. w tym szczególnym, radosnym czasie w piątek nie obowiązuje post czyli możemy spożywać pokarmy mięsne. 

  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie – II dzień 01.04.2024

  1. Trwamy na Nowennie do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - od wtorku do soboty o godz. 15.00 – nabożeństwo przed Najświętszym sakramentem. 
  2. Nauki przed chrztem – w kwietniu: w środę 10.04. g. 18.00 i sobotę 13.04. g. 17.15. Spotkania w salce. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Palmowa – 24.03.2024

  1. Niedzielą Palmową w liturgii rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak jak powinien ten czas przeżywać człowiek wierzący. Zapraszamy do przeżywania pięknej i bogatej liturgii. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dziś o godz. 17.00.

  Czytaj więcej »
 • V niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE!

  1. Rozpoczynamy dziś czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii – witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Grządziela, proboszcza parafii w Trzebiechowie. Życzymy dobrego samopoczucia wśród nas i owocnego prowadzenia drogami wiary. Dziś nauki na każdej mszy św. W tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę, podczas mszy o godz. 8.30 i 18.30. We wtorek udzielony będzie chętnym sakrament namaszczenia chorych, podczas mszy porannej i wieczornej. W środę po mszach projekcja filmu: Ulmowie błogosławiona rodzina. Spowiedź każdego dnia rano od 8.00 a popołudniu od 17.45. Plan na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w biuletynie.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek : o godz. 9.00 i 17.00 o 18.00 oraz 19.10. 

  Czytaj więcej »
 • IV niedziela Wielkiego Postu – Laetare - 10.03.2024

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, niedziela o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00, dzieci z opiekunami, uczniów z klasy III zapraszamy na godz. 17.00. Młodzież, kandydatów do bierzmowania zapraszamy na 19.10 oraz wszystkich dla których ta godzin jest stosowna.

  Czytaj więcej »
 • III niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, niedziela o godz. 1700 . Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00, dzieci z opiekunami, uczniów z klasy III zapraszamy na 17.00. Młodzież, kandydatów do bierzmowania zapraszamy na 19.10 oraz wszystkich dla których ta godzin jest stosowna.
  2. Intencja do wspólnej modlitwy dla należących do Żywego Różańca : aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

  Czytaj więcej »
 • II niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2024

  1. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami… dziś okazja do wsparcia dzieła misyjnego przez datki do puszek przy wyjściu z kościoła oraz drogą SMS-ową, informacja na ten temat na tablicy ogłoszeń.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej, o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania, wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia. 

  Czytaj więcej »
 • I niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

  1. Dziś w nawiązaniu do Dnia chorego – zbiórka do puszek na wsparcie hospicjum. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  2. Przypomnienie, przed ołtarzem Matki Bożej wyłożona jest parafialna księga trzeźwości, w którą możemy wpisać swoje zobowiązania abstynenckie na dowolny czas. 

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela zwykła 11.02.2024

  1. Dziś przypada XXXII Światowy Dzień Chorego, pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.
   Ks. bp Diecezjalny Tadeusz Lityński w swoim liście z tej okazji napisał m.in.: Pokornie też proszę Was, zarówno o modlitwę w intencji naszych chorych, ale również o konkretne gesty miłości wyrażone w odwiedzinach, spotkaniach, rozmowach z tymi Braćmi i Siostrami, którzy „są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski”. Was, Drodzy Chorzy, proszę o ofiarowanie swojego cierpienia w intencji pokoju na świecie. Chorym i ich rodzinom życzę wiary i odwagi w przyjmowaniu łaski Ducha Świętego i umocnienia w sakramencie chorych, a kapłanom, szczególnie kapelanom szpitalnym, hospicyjnym i domów opieki siły do tej, wymagającej posługi.
  2. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, dziś po mszy o g. 18.00. Rozważania, poprowadzi wspólnota Adoramus Christi.

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela zwykła 04.02.2024

  1. Intencja Żywego Różańca na luty: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
  2. W środę dzień postu i modlitwy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o godz. 17.45 przed Najświętszym Sakramentem, modlitwa różańcowa w tej intencji. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Zwykła - 28.01.2024

  1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
  2. Od jutra powraca do porządku mszy Msza wieczorna w dni powszednie o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi św. rano i wieczorem przed mszą. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 21.01.2024

  1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Chcemy uwielbiać dziś Boga Ojca za to, że „wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna”. A to, co Bóg mówił zostało utrwalone na kartach Pisma świętego, aby rodzić w nas wiarę, budzić nadzieję i zapalać miłość.
   Dlatego również dziękujemy dziś Ojcu niebieskiemu za te niezwykłe owoce Jego słów w naszych duszach.
   Prosimy o łaskę dalszego, uważnego słuchania i medytowania słowa Bożego, aby to ono oświecało nasze  sumienia i kierowało naszym codziennym życiem: osobistym, rodzinnym.
  2. Dziś 38 rocznica śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Jego beatyfikacji a kto by doświadczył łaski za Jego wstawiennictwem jest proszony o zgłoszenie tego fakty do kurii diecezjalnej. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela zwykła - 14.01.2024

  1. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, zapraszamy dziś w niedzielę, msza o 18.00 i po niej modlitwa adoracyjna - uwielbienie. Rozważania i oprawę muzyczną poprowadzi wspólnota Adoramus Christi.
  2. Przeżywamy czas kolędowy, czas odwiedzin duszpasterskich i spotkań kolędowych w domach parafian. Dziękujemy za zaproszenia do odwiedzin w domach, za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz za słowa życzeń i życzliwość wobec kapłanów i ministrantów. Odwiedzamy parafian w domach z radością, ale na zaproszenie, które jest do pobrania w kościele i wypełnione prosimy dostarczyć do zakrystii… oraz można jeszcze dokonać zaproszenia za pomocą Internetu na adres : zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu. Wizyta księdza w danym mieszkaniu zależności od adresu będzie albo zgodnie z planem kolędy albo w ramach kolędy uzupełniającej.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Święto Chrztu Pańskiego - 07.01.2024

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. W dni powszednie od jutro tj. poniedziałku 8.01. do 26.01.2024 w dniach od poniedziałku do piątku nie będzie mszy wieczornej a jedynie rano o 8.30 a biuro parafialne czynne będzie w czwartki w godzinach przedpołudniowych od 9.30 – 10.00.

  Czytaj więcej »
 • List Dziekana Wydziału Teologicznego US


  Czytaj więcej »
 • eucharystia-„komunia-duchowa”-i-„pragnienie-komunii-swietej-w-czasach-pandemii.jpg

  Eucharystia, „komunia duchowa” i „pragnienie Komunii świętej" w czasach pandemii

  W obecnej sytuacji, gdy wielu katolików z obawy przed zarażeniem nie przystępuje do Komunii sakramentalnej, duszpasterze powinni zachęcać parafian do korzystania z komunii duchowej. Czym jest „komunia duchowa” i w jaki sposób winniśmy ją przeżywać – wyjaśnia w analizie dla KAI ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, profesor nauk teologicznych, specjalista z zakresu teologii moralnej i etyki.


  Czytaj więcej »