facebook

Artykuły

 • W gorzowskiej parafii pw. Najświętszego Zbawiciela poświęcono pamiątkowy dzwon

  Ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński poświęcił ważący prawie tonę dzwon. Zawiśnie on w wieży kościoła gorzowskiej parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela. Upamiętnia papieża Polaka i rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wczoraj wierni po raz pierwszy usłyszeli jego dźwięk.


  Czytaj więcej »
 • 2015-02-12-naszemiasto.JPG

  Parafia przy Niemcewicza potrafi zaskoczyć wiernych

  Każdy może kupić "okazjonalną" herbatkę, żeby pomóc kościołowi.

  www.naszemiasto.pl
  CZWARTEK, 12 LUTEGO 2015
  #Tomasz Rusek

  Parafia Najświętszego Zbawiciela przy ul. Niemcewicza na os.Staszica to dziś około 7tys. wiernych. Ale będzie więcej, bo niedaleko - na dawnych poligonach rośnie nowe osiedle. Kaplica, która mieści się... w poczołgowym garażu (kiedyś była tu jednostka wojskowa) już robi się ciasna, stąd pomysł budowy kościoła.


  Czytaj więcej »
 • rekolekcje-z-misjonarzami-program-tvp.png

  Rekolekcje z misjonarzami - program TVP


  Czytaj więcej »
 • Jakie pieniądze Kościół oddaje państwu?

  Polski system podatkowy traktuje Kościół katolicki tak jak inne instytucje i osoby fizyczne. Każdy duchowny opłaca podatki: zryczałtowany bądź od wynagrodzenia, a instytucje kościelne prowadzące działalność gospodarczą są opodatkowane jak wszystkie inne.

  Wkład Kościoła do budżetu to nie tylko płacone podatki, ale także prowadzenie różnych instytucji wypełniających zadania państwa.


  Czytaj więcej »