facebook

Rycerstwo Św. Michała Archanioła

RYCERSTWO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA to ruch modlitewno- apostolski w kościele katolickim, którego charyzmatem jest walka z szatanem. Powstał on przy Zgromadzeniu Księży Michalitów, jego Statut ma aprobatę Kongregacji Nauki Wiary. Rycerze św. Michała, jako duchowi żołnierze, trwając w łasce uświęcającej starają się wzrastać w wierze, pokorze i miłości. Modląc się i poszcząc wynagradzają Panu Bogu za grzechy swoje i bliźnich. Wypraszają łaskę nawrócenia i uzdrowienia. Modlą się o łaskę uwolnienia dla zniewolonych braci i sióstr. Mocą Jezusa Chrystusa odpędzają złe duchy od siebie i innych ludzi. Szerzą wiedzę o istnieniu Aniołów, tych Bożych i tych upadłych oraz o tym, że duchowa walka między mocami światłości i mocami ciemności, która rozpoczęła się w niebie u zarania dziejów, wciąż trwa. Rycerstwo św. Michała Archanioła wspiera swą modlitwą posługę księży egzorcystów.

W naszej parafii, od dnia 25 marca 2007 roku, działa Drugi Gorzowski Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła. Został on powołany do istnienia za zgodą proboszcza parafii - ks. Andrzeja Tomysa przez Animatora Generalnego Rycerstwa – ks. Piotra Prusakiewicza CSMA.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH WIERNYCH, KTÓRZY CHCĄ UWIELBIAĆ PANA BOGA WRAZ Z CHÓRAMI ANIOŁÓW, POD PRZEWODNICTWEM BOGURODZICY DZEWICY MARYI I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA.


SPOTYKAMY SIĘ W KAŻDY PIĄTEK
16.30 – Spotkanie modlitewne w salce parafialnej
17.45 – „Różaniec z Aniołami” w kościele
18.30 – Ofiara Mszy Świętej w intencjach statutowych, telefonicznego S.O.S. modlitewnego oraz we wszystkich intencjach, które Rycerze noszą w sercach.


DRUGI GORZOWSKI ZASTĘP RYCERSTWA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
KTÓŻ JAK BÓG! TERAZ I ZAWSZE!