facebook

BOŻE NARODZENIE 25.12.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » BOŻE NARODZENIE 25.12.2022

 1. Jutro drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary jutro zbierane przeznaczone będą na utrzymanie KUL-u i uczelni katolickich naszej metropolii.
 2. Biuro parafialne do 08.01. włącznie nieczynne. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telefonicznie lub zgłosić się po mszy w zakrystii. 
 3. W czwartek dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, popołudniu od 17.45 – prowadzi wspólnota Intronizacyjna i po mszy w ciszy do 20.00.
 4. Święto świętej Rodziny w piątek 30 grudnia. Msze św. o 8.30 i 18.30. Pary małżeńskie obchodzące w mijającym roku okrągłe i nie tylko jubileusze, zapraszamy do udziału we mszy dziękczynnej o godz. 18.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy jubilatów do zakrystii celem podania danych. 
 5. W związku z tym, że liturgiczne święto Świętej Rodziny z Nazaretu przypada w tym roku w piątek, 30 grudnia, mając na względzie dobro duchowe wiernych, ks. biskup diecezjalny Tadeusz Lityński udziela dyspensy od zachowania przykazania, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Ostatni dzień roku kalendarzowego 31.12. przypada w sobotę. W tym dniu zapraszamy na mszę z tej okazji na godz. 17.00 oraz modlitwę dziekczynno - przebłagalną przed Najświętszym Sakramentem od godz. 16.00, która zakończona zostanie specjalną modlitwą na zakończenie roku o godz. 16.50. Nie będzie mszy o 18.30. 
 7. Uroczystość Bożej Rodzicielki 01.01. Nowy Rok w niedzielę za tydzień, msze wg. planu w niedzielnego, z małym wyjątkiem, nie będzie mszy o g. 7.30.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę 01.01. po mszy o godz. 9.00. 
 9. Odwiedziny duszpasterskie – planujemy dwie formy:
  • przez udział we Mszy św. i nabożeństwie kolędowym dla rodzin, które ze względów zdrowotnych lękają się odbyć kolędę w tradycyjnej formie.
  • odwiedziny w domach, forma tradycyjna ale na zaproszenie – które będzie do pobrania w kościele i wypełnione będziemy składać do skarbony oraz można dokonać za pomocą Internetu na adres: zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 27 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia. Plan kolędy zostanie ogłoszony w niedzielę 1 stycznia.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na budowę nowej świątyni. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, potrzeby parafii wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego” - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Istnieje wtedy możliwość odpisania od podatku 6%. Pełna inf. na ten temat na stronie internetowej parafii.
 11. Zapraszamy do stolika z prasą: czeka Niedziela nr świąteczny w cenie 15 zł., Gość Niedzielny w cenie 8 zł. Przy wyjściu do pobrania ChiT – Wprowadza do nowego roku duszpasterskiego, porusza temat Eucharystii, o Margaretkach, 9 pierwszych piątków.
 12. Koncert kolęd w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Nowonarodzeni, odbędzie się w katedrze jutro tj. w poniedziałek 26.12. po mszy o 15.00 czyli ok. godz.16.00.
 13. Słowa podziękowania pragniemy skierować do tych wszystkich, którzy brali czynny udział w przygotowaniu świątyni na nasze wspólne świętowanie, panom kościelnym, osobom które wykonały dekoracje, osobom troszczącym się o czystość naszej świątyni i jej otoczenia, troszczącym się o czystość szat kapłańskich i nakryć ołtarzowych, naczyń liturgicznych. Dziękuje kapłanom współpracownikom za każde działanie podjęte w ramach przygotowania do dzisiejszej uroczystości. Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia naszej parafialnej świątyni składam serdeczne Bóg Zapłać. 
 14. ŻYCZENIA DLA PARAFIAN I GOŚCI: Bóg rodzi się w historii, Bóg rodzi się nieustannie w sercu każdego człowieka, który w niego wierzy. Trzeba patrzeć oczyma wiary na wszystko, co się dzieje w naszym życiu i tam szukać Boga Rodzącego się nieustannie. Życzymy pięknego czasu świętowania na cześć Nowonarodzonego. 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Henryka Lewickiego l.72
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…