facebook

I Niedziela ADWENTU - 03.12.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » I Niedziela ADWENTU - 03.12.2023

 1. Adwent, rozpoczyna nowy Rok liturgiczny. Jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy za tydzień w II niedzielę adwentu tj. 10.12. i trwać będą do wtorku włącznie. Poprowadzi ks. Paweł z parafii katedralnej. Nauki w niedzielę na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30.
 2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
 3. W dni adwentowe odprawiane są roraty, czyli Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, w tym tygodniu od jutra, od poniedziałku 04.12. do soboty 09.12. o godz. 6.30. Dla dzieci w środę i piątek o 17.00. 
 4. Trwamy na nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, w dni powszednie o g. 18.15.
 5. Intencja różańcowa na grudzień : aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność. 
 6. W tym tygodniu:
  • Nauki przed chrztem – 06 i 09.12. (środa g. 18.00 – sobota g. 17.15), kolejne dopiero w lutym.
  • W środę, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  • W czwartek dzień modlitwy w intencji powołań i za powołanych. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu na 17.45 - poprowadzą Przyjaciele Paradyża i Mszę św. wieczorną. Po mszy adoracja w ciszy do 20.00!
  • W liturgii w piątek 8.12. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W tym dniu szczególnie zaproszeni jesteśmy, aby w południe – od godz. 12.00 – 13.00, modlić się w tzw. Godzinie Łaski. Skąd się ona wzięła. Otóż Matka Boża Róża Duchowna, objawiając się 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Zapraszamy, będzie – otwarta świątynia – Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie.
  • W piątek patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej, zapraszamy należących i sympatyków na mszę św. o 18.30.
  • Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, zapraszamy za tydzień w niedzielę, msza o 18.00 z nauką rekolekcyjną i uwielbienie. 
 7. W najbliższą niedzielę Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 8. Dziś rozpoczniemy rozprowadzanie świec adwentowych dużych i małych w cenie 20 i 10 zł. W poświęcony opłatek będziemy mogli się zaopatrzyć od najbliższej niedzieli. Składane ofiary za opłatek przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. Dzieci ze scholii będą od najbliższej niedzieli rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
 9. Zaproszenia:
  • Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych/21 lat/ rozpocznie się w parafii Chrystusa Króla 7 grudnia o godz.19.00 /czwartek -sala parafialna/
  • "Gorzowskie Pielgrzymowanie" które odbędzie się 9 grudnia w sobotę. Start o godz. 8.00 spod kościoła Pierwszych Męczenników, koniec około godz.15.00 w Górkach Noteckich. Idziemy 22 km.
  • Wykład s. Magdy Franciszkanki Rodziny Maryi pt. Powstanie Kościoła z serii SzachMat czy dogMat. Termin 9.12. o 19.00 w wieczerniku w parafii na Manhattanie.
  • Kurs przedmałżeński najbliższy w parafii Pierwszych Męczenników, w dniach 15 – 17.12.br. Pełna inf. na t. ogł.
  • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklu "Teologia w mieście" W sobotę, 2 grudnia, o godz. 9.30 w Zielonej Górze i w Gorzowie Wlkp. odbędą się pierwsze spotkania nowej edycji cyklu "Teologia w mieście", obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii oraz społecznego nauczania Kościoła. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne jak i osoby poszukujące, bez względu na wiek. Zapisy przez internetowy formularz dostępny na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein: ift.zgora.pl. Pełna inf. na tab. ogł. 
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Niech ubogaca i umacnia nas w wierze. Nr specjalny Gościa – cena 12 zł. 
 11. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Zbliża się koniec roku kalendarzowego i podatkowego, może warto rozważyć przekazanie darowizny na rzecz parafii. 
 12. Odwiedziny duszpasterskie – planujemy:
  • Odwiedziny w domach, forma tradycyjna ale dotyczy mieszkańców, parafian z osiedla Staszica.
  • Natomiast na osiedlu europejskim odwiedziny w domach, ale na zaproszenie – które będzie do pobrania w kościele i wypełnione będziemy składać do skarbony oraz będzie można dokonać za pomocą Internetu na adres: zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 31 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia. 
 13. Niech czas Adwentu będzie czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia wraz z Matką Najświętszą.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Mariana Nowińskiego l.69, Janinę Dąbrowską l. 75, + Teresę Dudek l. 71, Czesławę Kempa l. 85 

Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie...