facebook

I Niedziela ADWENTU - 27.11.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » I Niedziela ADWENTU - 27.11.2022

 1. Rozpoczynamy dziś nowy Rok liturgiczny, nowy rok duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Adwent to czas świątecznego i radosnego oczekiwania. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w III niedzielę adwentu tj. 11.12. , które poprowadzi O. Jarosław, kapucyn którego poznaliśmy już w ubiegłym roku. 
 2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
 3. Msze w adwencie, roraty w tym roku o 6.30. Zapraszamy dorosłych i dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy na roraty w środę i piątek o 6.30 i tradycyjnie w te dni na śniadanko na plebanię. Prośba do pań o wsparcie w przygotowaniu śniadanka we wtorek i czwartek po mszy wieczornej na plebanii. 
 4. Jutro w ostatni poniedziałek miesiąca po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu, do godz. 20.00!
 5. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, w dni powszednie o g. 18.00, natomiast w niedzielę o 8.45. 
 6. W środę święto św. Andrzeja Apostoła – patronalne święto, dzień imienin księdza proboszcza. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta, na mszę wieczorną o g. 18.30. 
 7. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, środa 19.30. 
 8. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas w czwartek o 17.00. Zapraszamy także wolontariuszy, chętnych i pragnących wspomóc zbiórkę darów dla potrzebujących, która dokona się w sklepach Biedronkach i Lidlu przy ul. Matejki w najbliższy piątek i sobotę. W tych sklepach w tych dniach możemy czyniąc zakupy przekazać dary dla innych, ale też i tam potrzeba obecności naszego zespołu i osób wspierających. 
 9. W czwartek dzień modlitwy w intencji powołań i za powołanych. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu na 17.45, którą poprowadzą Przyjaciele Paradyża i na Mszę św. wieczorną. Po mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00! 
 10. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi św. czwartek (1 grudnia) o godz. 19.00 w salce na plebani. Prosimy o dokonywanie opłat. 
 11. I – y piątek. Msza 6.30 - roratnia i 18.30 r. Adoracja N. Sakramentu od 17.45. W tym dniu również szczególna okazja do spowiedzi przed każdą mszą pół godziny.
 12. Pierwsza sobota – nabożeństwo Maryjne zadośćuczynienia, rozpoczęcie modlitwą różańcową o 7.15 tj. po mszy roratniej o 6.30.
 13. Odwiedziny chorych przez kapłanów - w najbliższą sobotę. Można zgłaszać starszych i chorych pragnących skorzystać ze spowiedzi i komunii z okazji świąt.
 14. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po mszy o 9.00 w int. Żywego Różańca. 
 15. W najbliższą niedzielę Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – po mszach ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel. 
 16. Ta niedziela w naszej parafii będzie szczególna - Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przez cały dzień będzie sprzedawać dewocjonalia i ozdoby Bożonarodzeniowe wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód jest przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających.
 17. Nauki przed chrztem – 07 i 10.12. (środa g. 18.00 – sobota g. 17.15) 
 18. Rozpoczynamy z okazji świąt zbiórkę darów dla potrzebujących. Artykuły spożywcze możemy składać obok wejścia do zakrystii a dary pieniężne do skarbony. 
 19. Rozpoczynamy rozprowadzanie świec adwentowych dużych i małych w cenie 20 i 10 zł. oraz poświęcony opłatek na stół wigilijny. Składane ofiary za opłatek przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. 
 20. 31. Rocz. powstania Radia Maryja . Wyjazd do Torunia w sobotę 3.12. sprzed Białego Kościoła o 6.00. Należy się zapisać. Zapisy w biurze przy parafii O. Kapucynów i Centrum Charytatywnym. Pełna inf. na t. ogł.
 21. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za ofiary na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Dzieci ze scholii będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na sprzęt muzyczny. 
 22. Propozycja dla dzieci na ferie zimowe – Małe Ciche – pełna inf. na tab. ogł. 
 23. Odwiedziny duszpasterskie – planujemy dwie formy:
  • przez udział we Mszy św. i nabożeństwie kolędowym dla rodzin, które ze względów zdrowotnych lękają się odbyć kolędę w tradycyjnej formie.
  • odwiedziny w domach, forma tradycyjna ale na zaproszenie – które będzie do pobrania w kościele i wypełnione będziemy składać do skarbony oraz można dokonać za pomocą Internetu na adres: zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu.
  Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 27 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia. Plan kolędy zostanie ogłoszony w niedzielę 1 stycznia.
 24. Niech czas Adwentu będzie czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia wraz z Matką Najświętszą.

W minionym pożegnaliśmy: + Krystynę Piotrowską-Szember l. 87
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...