facebook

II Niedziela ADWENTU - 04.12.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » II Niedziela ADWENTU - 04.12.2022

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po mszach ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel. 
 2. Ta niedziela w naszej parafii jest szczególna - Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przez cały dzień będzie można nabyć dewocjonalia i ozdoby Bożonarodzeniowe wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód jest przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających.
 3. Intencja żywego różańca na grudzień: Za organizacje wolontariatu. Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym
 4. Trwamy na nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, w kolejne dni o g. 18.10, 
 5. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w III niedzielę adwentu tj. 11.12. , które poprowadzi O. Jarosław, kapucyn którego poznaliśmy już w ubiegłym roku.
 6. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
 7. Nauki przed chrztem – 07 i 10.12. (środa g. 18.00 – sobota g. 17.15) W styczniu nauk nie będzie!
 8. Msze w adwencie, roraty w tym roku o 6.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy na roraty w środę i piątek o 6.30 i tradycyjnie w te dni na śniadanko, na plebanię. Prośba do pań o wsparcie w przygotowaniu śniadanka we wtorek i czwartek po mszy wieczornej na plebanii.
 9. We wtorek, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 10. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona, zapraszamy w środę od 19.30. 
 11. W liturgii w czwartek 8.12. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W tym dniu szczególnie zaproszeni jesteśmy, aby w południe – od godz. 12.00 – 13.00, modlić się w tzw. Godzinie Łaski. Skąd się ona wzięła. Otóż Matka Boża Róża Duchowna, objawiając się 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Zapraszamy, będzie – otwarta świątynia – Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie. 
 12. W czwartek patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej, zapraszamy należących do niego, sympatyków na mszę św. o 18.30.
 13. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu – po południu 17.45 prowadzi Dzieło Duchowej Adopcji, po mszy w ciszy do 20.00. 
 14. Służbę liturgiczną, lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę – spotkanie w sobotę na g. 10.30.
 15. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i pragnących należeć, zapraszamy na próbę, w sobotę na g. 10.30.
 16. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii zapraszamy w niedzielę 18. 12. na mszę o 12.00. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki. Po mszy spotkanie z rodzicami. 
 17. Okazja dla chorych i starszych będących w domach, do skorzystania z sakramentu spowiedzi i komunii św. z okazji świat, za tydzień w sobotę, zgłoszenia w zakrystii. 
 18. Z okazji świąt trwa zbiórka darów dla potrzebujących. Artykuły spożywcze możemy składać obok wejścia do zakrystii, a dary pieniężne do skarbony. Do skarbony możemy także podać wskazania dotyczące potrzebujących. Dziękujemy za dary już przekazane w świątyni i w sklepach, dziękujemy za wsparcie zespołu parafialnego Caritas. 
 19. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny duże i małe w cenie 20 i 10 zł. oraz poświęcony opłatek. Składane ofiary za opłatek przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. Dzieci ze scholii przygotowały sianko na stół wigilijny, możemy je nabyć, są wyłożone przy figurze Jana Pawła II. Dochód przeznaczony będzie na sprzęt muzyczny. 
 20. Propozycja dla dzieci na ferie zimowe – Małe Ciche – pełna inf. na tab. ogł. 
 21. Odwiedziny duszpasterskie – planujemy dwie formy:
  • przez udział we Mszy św. i nabożeństwie kolędowym dla rodzin, które ze względów zdrowotnych lękają się odbyć kolędę w tradycyjnej formie.
  • odwiedziny w domach, forma tradycyjna ale na zaproszenie – które będzie do pobrania w kościele i wypełnione będziemy składać do skarbony oraz można dokonać za pomocą Internetu na adres : zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 27 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia. Plan kolędy zostanie ogłoszony w niedzielę 1 stycznia.
 22. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za ofiary przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane będą przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Msza za dzieło budowy w sobotę 10.12. g.6.30. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Istnieje wtedy możliwość odpisania od podatku 6%. Pełna inf. na ten temat na stronie internetowej parafii.
 23. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup starszej i młodszej w piątek 16.12, o 19:30, nabożeństwo eucharystyczne z okazją do spowiedzi św., zapraszamy również rodziców.
 24. Zapraszamy do stolika z prasą: czeka Niedziela w cenie 10 zł., Gość Niedzielny w cenie 8 zł. 
 25. Przygotowanie do S. Bierzmowania dla osób dorosłych, które ukończyły 21 lat rozpocznie się w czwartek 8 grudnia o godzinie dziewiętnastej w parafii Chrystusa Króla w Gorzowie.
 26. Kurs przedmałżeński najbliższy odbędzie się w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski od 11 do 17 grudnia. Rozpoczęcie niedzielną mszą o godz. 18. Następnie zapisy i spotkanie w salce parafialnej. Wejście od strony sklepu Żabka.
 27. Zaproszenie na wieczór modlitwy o Dar Wiary w Rodzinach i Ojczyźnie w parafii św. Maksymiliana 10.12. g . 18.00. Tab. ogł.
 28. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Maryi Niepokalanej.

W minionym pożegnaliśmy: + Janinę Sochacką l.76
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...