facebook

III Niedziela ADWENTU - 11.12.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » III Niedziela ADWENTU - 11.12.2022

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Starajmy się dobrze wykorzystać czas nowego tygodnia.
 2. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe, trwać będą do wtorku włącznie, poprowadzi je znany nam O. Jarosław KONOPKO, kapucyn, którego bardzo serdecznie witamy. Nauki dziś na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą mszą. Zapraszamy w czasie rekolekcji tj. w poniedziałek i wtorek. Pół godziny przed mszą będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
 4. Roraty od środy ponownie o 6.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy na roraty w środę i piątek o 6.30 i tradycyjnie w te dni na śniadanko, na plebanię.
 5. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, zapraszamy w środę na 19.30.
 6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od 17.45. adoracje poprowadzi wspólnota modlitewna Odnowa w Duchu św. Po mszy adoracja w ciszy do 20.00. 
 7. W piątek 16 – y dzień miesiąca. Dzień modlitwy przez wstawiennictwo patrona rodziny św. Jana Pawła II. Zapraszamy na adorację i modlitwę różańcową na 17.45. Modlitwę poprowadzą osoby należące do Dzieła Duchowej Adopcji oraz na mszę wieczorną w intencji rodzin, za dzieło Duchowej Adopcji. Po mszy nabożeństwo za rodziny i w intencjach osobistych.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup starszej i młodszej w piątek 16.12, o 19:30, nabożeństwo eucharystyczne z okazją do spowiedzi św., zapraszamy również rodziców.
 9. Służbę liturgiczną, lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę – w sobotę na g. 10.30.
 10. Dzieci – uczniów należących do scholii i pragnących należeć, zapraszamy na próbę, w sobotę na g. 10.30.
 11. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii zapraszamy w niedzielę 18. 12. na mszę o 12.00. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki. Po mszy spotkanie z rodzicami.
 12. Odwiedziny duszpasterskie – planujemy dwie formy:
  • przez udział we Mszy św. i nabożeństwie kolędowym dla rodzin, które ze względów zdrowotnych lękają się odbyć kolędę w tradycyjnej formie.
  • odwiedziny w domach, forma tradycyjna ale na zaproszenie – które będzie do pobrania w kościele i wypełnione będziemy składać do skarbony oraz można dokonać za pomocą Internetu na adres : zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 27 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia. Plan kolędy zostanie ogłoszony w niedzielę 1 stycznia.
 13. We wtorek wspominać będziemy 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Msza św. w intencji Ojczyzny we wtorek13 grudnia br. o godz. 18.00 w katedrze.
 14. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza w czwartek 15 grudnia do katedry na Mszę o godz. 18, a później na kolejne spotkanie w kawiarni „Niebo w mieście” o godz. 19.00. 
 15. W sobotę 17 grudnia przypadnie 86. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej papieża i jego posługę Kościołowi.
 16. Zaproszenie do udziału w kolejnym "Gorzowskim Wędrowaniu", tym razem do Krzeszyc, które odbędzie się w najbliższą sobotę 17. grudnia. Rozpoczęcie, wyjście o godz. 8.00 spod kościoła św. Józefa na ul. Brackiej." Więcej informacji na Facebooku "Gorzowskie Wędrowanie".
 17. Publiczny Różaniec Przebłagalny, za tydzień w niedziele g. 14.00 Plac Katedralny. – pełna inf. na tab. ogł.
 18. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za ofiary składane dziś, a przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Istnieje wtedy możliwość odpisania od podatku 6%. Pełna inf. na ten temat na stronie internetowej parafii.
 19. Możemy zaopatrzyć się poświęcony opłatek. Składane ofiary za opłatek przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. Dzieci ze scholii przygotowały sianko na stół wigilijny, możemy je nabyć, są wyłożone przy figurze Jana Pawła II. Dochód przeznaczony będzie na sprzęt muzyczny. 
 20. Trwa z okazji świąt zbiórka darów dla potrzebujących. Artykuły spożywcze możemy składać obok wejścia do zakrystii a dary pieniężne do skarbony. Dziękujemy za dary już przekazane. 
 21. Zapraszamy do stolika z prasą: czeka Niedziela w cenie 10 zł., Gość Niedzielny w cenie 8 zł. 
 22. Za tydzień będzie możliwość nabycia książek autorstwa naszego parafianina Andrzeja Waleńskiego: "Poszukiwania". Przekazuje treści o których trudno rozmawiać zarówno z dorosłymi jak i z młodymi. Bajki dla dzieci i Legendy gorzowskie. Będzie to również forma pomocy poprzez zakup książki lub datek do puszki na hospicjum dziecięce w Wilnie, które prowadzi s. Michaela Rak. 
 23. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości błogosławieństwa Bożego. 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Grzegorza Piosik l. 75, + Marię Barna l. 73
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...