facebook

IV Niedziela ADWENTU - 18.12.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » IV Niedziela ADWENTU - 18.12.2022

 1. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia do piątku włącznie pół godziny przed mszą. Msze roratnie do piątku o godz. 6.30 a dzieci zapraszamy na ostatnie roraty w środę na 6.30 i śniadanko. 
 2. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, zapraszamy w środę na 19.30.
 3. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
 4. W czwartek dzień adoracji najświętszego sakramentu popołudniu od 17.45 i po mszy w ciszy do 20.00. 
 5. Prace dekoracyjne naszej świątyni tj. przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowej w czwartek o 20.00, zapraszamy chętnych do pomocy. 
 6. W sobotę - dzień wigilijny, rano msza o 8.30 - wieczorem nie będzie mszy o 18.30. Gdy pojawi się pierwsza gwiazdka zasiądziemy w gronie rodziny, najbliższych do wspólnego posiłku. W Chrystusie jesteśmy jedną rodziną, stąd wieczerza wigilijna jest o charakterze wzniosłym i świętym: posiłek winień być poprzedzony odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Chrystusa, modlitwą za zmarłych, śpiewem kolędy i łamaniem się poświęconym opłatkiem oraz złożeniem sobie życzeń. Nadzieja, radość i pokój, to wartości, które swoim wyznawcom niesie nowo narodzony Syn Boży. 
 7. Msze św. pasterskie o 21.30 oraz tradycyjnie o 24.00. Zapraszamy. Podczas pasterek będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia. Podczas mszy o 24.00 będziemy modlić się za księdza Adama w dniu jego imienin. 
 8. W pierwszy dzień świąt, w niedzielę - nie ma mszy o 7.30 pozostałe wg. planu niedzielnego. 
 9. Msza w int. dzieci obchodzących im. i ur. w grudniu, zostanie odprawiona w niedziele 25.12. o 12.00. Imiona dzieci możemy zgłaszać w zakrystii. 
 10. W drugim dniu świątecznym w poniedziałek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary w tym dniu na KUL i uczelnie katolickie naszej metropolii. 
 11. Święto świętej Rodziny przeżywać będziemy w piątek 30 grudnia. Pary małżeńskie obchodzące w mijającym roku okrągłe i nie tylko jubileusze, zapraszamy do udziału we mszy dziękczynnej o godz. 18.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy jubilatów do zakrystii celem podania danych. 
 12. Ostatni dzień roku kalendarzowego 31.12. przypada w sobotę. W tym dniu modlitwa dziekczynno - przebłagalna od godz. 16.00 przed Najświętszym Sakramentem, zakończona mszą św. o 17.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 16.00 następnie modlitwa różańcowa, po niej adoracja w ciszy. O 16.50 specjalne nabożeństwo na zakończenie roku i msza o 17.00.
 13. Uroczystość Bożej Rodzicielki 01.01.Nowy Rok, msze jak w niedzielę, nie będzie mszy o godz. 7.30. 
 14. Biuro parafialne do 08.01. włącznie nieczynne. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telefonicznie lub zgłosić się po mszy w zakrystii. 
 15. Odwiedziny duszpasterskie – planujemy dwie formy:
  • przez udział we Mszy św. i nabożeństwie kolędowym dla rodzin, które ze względów zdrowotnych lękają się odbyć kolędę w tradycyjnej formie.
  • odwiedziny w domach, forma tradycyjna ale na zaproszenie – które będzie do pobrania w kościele i wypełnione będziemy składać do skarbony oraz można dokonać za pomocą Internetu na adres: zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 27 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia. Plan kolędy zostanie ogłoszony w niedzielę 1 stycznia.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na budowę nowej świątyni. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, potrzeby parafii wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego” - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Istnieje wtedy możliwość odpisania od podatku 6%. Pełna inf. na ten temat na stronie internetowej parafii. 
 17. Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę świąteczną dla potrzebujących. Dziękujemy za włączenie się do akcji, za przekazane dary. Dziękuję zespołowi Caritas za zaangażowanie, poświęcony czas dla innych. Dziękujemy osobom udzielącym wsparcia przez składane ofiary do skarbony Caritas i dokonującym regularnych wpłat w ramach Grona Wspierający Ubogich. 
 18. Zapraszamy do stolika z prasą: czeka Niedziela w cenie 10 zł., Gość Niedzielny w cenie 8 zł. Przy wyjściu do pobrania ChiT – Wprowadza do nowego roku duszpasterskiego, porusza temat Eucharystii, o Margaretkach, 9 pierwszych piątków. 
 19. Możemy zaopatrzyć się poświęcony opłatek. Składane ofiary za opłatek przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. Dzieci ze scholii przygotowały sianko na stół wigilijny, możemy je nabyć, są wyłożone przy figurze Jana Pawła II. Dochód przeznaczony będzie na sprzęt muzyczny.
 20. Dziś mamy możliwość nabycia książek autorstwa naszego parafianina Andrzeja Waleńskiego. 
 21. Życzymy głębokiego przeżycia uroczystości ukazującej prawdę o narodzinach Chrystusa! 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Bronisława „Antka” Dragan l.71 + Małgorzatę Poźniak l. 44, + Antoniego Głowickiego l. 87, + Halinę Dobrowolską l. 86, + Izabelę Materską l. 94

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…