facebook

IV Niedziela ADWENTU - 24.12.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » IV Niedziela ADWENTU - 24.12.2023

 1. Dziś msze św. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00. Tak więc nie ma mszy o 13.15 oraz o 18.00.
 2. Ostatnia niedziela adwentowa zarazem dzień wigilii… jesteśmy zaproszeni do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na tradycje i zwyczaje polskie. 
 3. Popołudniowy czas, to czas wigilijny uroczystości Narodzenia Bożego. Gdy pojawi się pierwsza gwiazdka zasiądziemy w gronie rodziny, najbliższych do wspólnego posiłku. W Chrystusie jesteśmy jedną rodziną, stąd wieczerza wigilijna jest o charakterze wzniosłym i świętym: posiłek winień być poprzedzony odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Chrystusa, modlitwą za zmarłych, śpiewem kolędy i łamaniem się poświęconym opłatkiem oraz złożeniem sobie życzeń. Nadzieja, radość i pokój, to wartości, które swoim wyznawcom niesie nowo narodzony Syn Boży. 
 4. Msze św. pasterskie o 21.30 oraz tradycyjnie o 24.00. Zapraszamy. Podczas pasterek będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia. Podczas mszy o 24.00 będziemy modlić się za księdza Adama w dniu jego imienin.
 5. W pierwszym dzień świąt 25.12. msze wg. planu niedzielnego z małym wyjątkiem, nie będzie jutro mszy o g. 7.30.
 6. W drugim dniu świątecznym we wtorek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary w tym dniu na KUL i uczelnie katolickie naszej metropolii. 
 7. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od 17.45. i po mszy adoracja w ciszy do 20.00.
 8. Najbliższą niedzielę po Bożym Narodzeniu będzie świętem Bożej Rodziny. Małżonków jubilatów obchodzących w tym roku jubileuszowy czas, zapraszamy do udziału w mszy dziękczynnej z odnowieniem przyrzeczeń na godz. 10.30. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. 
 9. Msza w int. dzieci obchodzących im. i ur. w grudniu, zostanie odprawiona w niedziele 31.12. o 12.00. Imiona dzieci możemy zgłaszać w zakrystii. 
 10. Za tydzień w niedziele 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego – msze św. wg. planu niedzielnego z małym wyjątkiem nie będzie mszy o godz. 18.00. Po każdej mszy św. będzie specjalne nabożeństwo z okazji zakończenia roku. Natomiast w wieczór sylwestrowy planujemy w tym roku, czas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 23.00, adoracja, której będą towarzysz jedynie utwory kanonów z Tezie. Zapraszamy do udziału w tym bardzo osobistym spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym. 
 11. Uroczystość Bożej Rodzicielki 01.01. poniedziałek - Nowy Rok, msze jak w niedzielę, nie będzie mszy o godz. 7.30. 
 12. Biskup Paweł Socha, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, obchodzi w tym roku 50. rocznicę przyjęcia święceń biskupich oraz 65. rocznicę święceń kapłańskich. Z okazji tych tak wyjątkowych rocznic Dostojny Jubilat będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. sprawowanej we wtorek 26 grudnia br. o godz. 12.00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Serdecznie zapraszamy.
 13. Koncert kolęd w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Nowonarodzeni odbędzie się w środę 27.12. w katedrze po mszy o godz. 18.00. Wstęp wolny.
 14. Zapraszamy do stolika z prasą: c „Gość Niedzielny“ (o dacie narodzin Jezusa; o filmie „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”, który wzbudza oburzenie we Francji; dodatek: audiobook „Narodziny Bożego Narodzenia”) – cena 15 zł; „Niedziela“ (o tym, dlaczego Bóg stał się człowiekiem; o krewnych Jezusa; dodatek: kalendarz na 2024) – 12 zł. oraz Mały Gość Niedzielny i Misyjne drogi. 
 15. Dziś możemy się nadal zaopatrzyć w poświęcony opłatek, zaopatrzyć się w sianko czy gipsowe figurki oraz mamy możliwość nabycia w zakrystii książeczek ewangelia na każdy dzień na rok 2024 w cenie 12 zł. 
 16. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za ofiary przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Istnieje wtedy możliwość odpisania od podatku 6%. Pełna inf. na ten temat na stronie internetowej parafii.
 17. Odwiedziny duszpasterskie – uwaga zmiana organizacyjna planowanej kolędy:
  • Zarówno parafian zamieszkałych na osiedlu Staszica i Oś. Europejskim odwiedzimy w domach z radością, ale na zaproszenie – które jest do pobrania w kościele i wypełnione prosimy składać do skarbony oraz można dokonać zaproszenia za pomocą Internetu na adres : zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu np. aby podać przybliżoną godzinę wizyty księdza w danym mieszkaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy składać zaproszenia do 31 grudnia. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia. Zmiana decyzji nastąpiła po sugestiach parafian. 
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego przeżycia uroczystości ukazującej prawdę o narodzinach Chrystusa! A także obfitości łask Bożych, pokoju serca, dużo zdrowia i pełnych radości spotkań w gronie rodziny i przyjaciół w czasie świąt Narodzenia Pańskiego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Marię Paszkiewicz l. 78, + Adelę Lisiecką l.94, + Danutę Łabaziewicz l. 67, + Barbarę Kowalską l. 66
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…