facebook

IV Niedziela Wielkanocna - 30.04.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » IV Niedziela Wielkanocna - 30.04.2023

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza to dzień w którym w Kościele szczególnie podkreśla się rolę Jezusa jako przewodnika życiowego chrześcijan. Jezus to Dobry Pasterz, bo oddaje swoje życie. Jezus – Dobry Pasterz, pragnie troszczyć się o nas zawsze, również w trudnościach, oddając za nas swoje życie. Dlaczego…? Ponieważ jesteśmy z Jego owczarni, gdzie każda owieczka jest cenna, a całą owczarnię łączy jedna więź – miłość.
  Niedziela Dobrego Pasterza poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań. Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło pasterzy; dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce. 
 2. Jutro rozpoczynamy Maryjny maj. Nabożeństwo maryjne w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek po mszy wieczornej o godz. 18.30. W środę 3 maja i w niedzielę o godz. 17.15. W kolejne dni tygodnia do soboty włącznie po mszy wieczornej. 
 3. Jutro 1 maja przypada Święto Pracy – wspomnienie św. Józefa robotnika. Naszą modlitwą wspierać będziemy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki.
 4. Wtorek 2.05. dzień flagi – dzień barw narodowych, kto może niech wywiesi flagę biało-czerwoną. 
 5. W środę 3 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. wg. planu niedzielnego, z małym wyjątkiem nie będzie mszy o 13.15. Nabożeństwo Maryjne przed Najświętszym sakramentem w intencji Ojczyzny o godz. 17.15., o ducha zgody narodowej. 
 6. Parafia NMP KP w Gorzowie Wlkp., obchodzi 3 maja uroczystość odpustową – suma odpustowa o 12.30. Jesteśmy zaproszeni!
 7. W uroczystość NMP Królowej Polski - Msza za Ojczyznę w Katedrze o godz. 10.30. 
 8. W liturgii jeszcze w tym tygodniu: 4 maja czwartek św. Floriana męczennika.
 9. W tym tygodniu pierwszy tydzień miesiąca:
  • W czwartek od 17.45 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Przyjaciół Paradyża za powołanych i nowe powołania, w tej intencji msza św. i nabożeństwo Maryjne. Po Nim adoracja w ciszy do 20.00.
  • Pierwszy piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego sakramentu. Rozpoczęcie rano o godz. 8.00 do mszy o 8.30. Następnie od 17.45. Zachęcamy do spowiedzi św.
  • W sobotę - Ryc. Niepokalanej zaprasza na nabożeństwo zadośćuczynienia – rozpoczęcie o 7.30. 
 10. Odwiedziny chorych przez kapłanów w najbliższą sobotę – trwa czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych – w najbliższą niedzielę po mszy w intencji należących do Żywego Różańca o 9.00.
 12. Wieczór uwielbienia w naszej parafii, za tydzień w niedzielę 7 maja. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 18.00 a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Posługę muzyczną podejmie wspólnota Adoramus Christi. 
 13. Nauki przed chrztem w tygodniu po niedzieli 07.05. – środa g. 18.00 - sobota g. 17.15.
 14. Młodzież, która wczoraj przystąpiła do S. Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w sobotę 06.05. po mszy 18.30. 
 15. Terminy pierwszej komunii św. w 2024. Dnia 18 maja – uczniowie szkoły katolickiej a 25.05. uczniowie szkoły nr 11 i szkoły sportowej oraz dzieci mieszkające na terenie naszej parafii a uczące się w innych szkołach. Zainteresowanych rodziców zapraszamy 10.05. w środę na mszę o 18.30 i po niej na 19.30 na spotkanie. 
 16. Propozycje – zaproszenia:
  • Piesza Pielgrzymka z modlitwą o trzeźwość z Gorzowa do Rokitna w dn. 2-3 maja. Rozpoczęcie 2 maja (we wtorek) o godz. 6.00 w Katedrze. Nocleg w Rokitnie. Zakończenie 3 mają po Mszy św. Odpustowej. Zapisy w Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63.
  Jest możliwość dotarcia do Rokitna na uroczystości 3 maja, wyjazd autokarem o godz. 8.00, sprzed Centrum na Słonecznej. Zapisy w Centrum Charytatywnym, ul. Słonecznej 63. Pełna inf. na tab. ogł.
  • „765 minut Modlitwy za Miasto Gorzów” to inicjatywa modlitewna, która zaplanowana jest na 5-6 maja do której jako parafia jesteśmy zaproszeni. Odbędzie się w parafii O. Oblatów – intencją modlitwy jest zadośćuczynienie Panu Bogu za grzechy popełnione w Gorzowie. Plan na tab. ogłoszeń.
  • Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża”. W niedzielę 7 maja 2023 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu.
  • Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii Chrystusa Króla 7 maja mszą św. o godz.18.00. Nauki w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz.19.00.
  • Potrzebujesz nowego startu? Chciałbyś, żeby Twoje życie było przygodą do przeżycia, a nie problemem do rozwiązania? Potrzebujesz sensu, celu i motywacji? A może jest dobrze, ale wiesz, że może być lepiej?
  Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to kurs Nowe Życie odbędzie się właśnie... dla Ciebie! Kurs odbędzie się w dniach 12-14 maj w Szkole Podstawowej Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców przy ul. Stanisławskiego 3. Poprowadzi go wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji SESA Żary Syn Dawida. Koszt: 60 zł. Więcej informacji u księdza Adama
 17. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Misyjne drogi. 
 18. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom, sympatykom i darczyńcom za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli