facebook

IV Niedziela Zwykła - 28.01.2024

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » IV Niedziela Zwykła - 28.01.2024

 1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 2. Od jutra powraca do porządku mszy Msza wieczorna w dni powszednie o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi św. rano i wieczorem przed mszą. 
 3. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
 4. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca – po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy. 
 5. 01 lutego, w czwartek, przypada rocznica powołania w 2001 roku naszej wspólnoty parafialnej. Została powołana do istnienia na mocy dekretu biskupa diecezjalnego Adama Dyczkowskiego. Rozpoczynamy kolejny, dwudziesty trzeci rok naszego wspólnego podążania na drodze wiary. Zapraszamy do współtworzenia naszej rodziny parafialnej.
 6. W piątek 02.02. święto Ofiarowanie Pańskie – popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”.
  Jednocześnie w tym dniu obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Będziemy modlić się o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych – na ten cel ofiary zbierane podczas mszy. W tym dniu przynosimy do świątyni gromnice, które będą pobłogosławione. Msze św. o godz. 8.30 i 18.30.
  W Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, 02 lutego - piątek, po mszy wieczornej w naszej parafii, odbędzie się wieczór kolęd i pieśni maryjnych w wykonaniu artysty Andrzeja Bator. Wielkiej klasy baryton – znany na scenach operowych całego świata. Jest m.in wychowankiem legendarnej Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, z Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Tego artysty nie trzeba przedstawiać, w naszej parafii. Przekażmy zaproszenie innym, byśmy uczestniczyli we mszy o 18.30 a następnie uczcie duchowej, muzycznej, ostatnim w tym roku liturgicznym spotkaniu kolędowym.
 7. W najbliższych dniach pierwszy tydzień miesiąca:
  • W pierwszy czwartek, zapraszamy Przyjaciół Paradyża i nie tylko, pragnących modlić się w intencji powołań na adorację N. Sakramentu o 17.45. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
  • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 8.00. Następnie adoracja i okazja do spowiedzi od 17.45 dla dzieci, uczniów i dorosłych i msza o 18.30.
  • W pierwszą sobota miesiąca. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na nabożeństwo maryjne, które rozpocznie się modlitwą różańcową przed Najświętszym sakramentem o godz. 7.30 a następnie msza św.
 8. Odwiedziny chorych przez kapłanów w najbliższą sobotę. 
 9. W piątek po mszy wieczornej i koncercie planujemy rozbieranie dekoracji Bożonarodzeniowej. Prosimy mężczyzn i starszych ministrantów o pomoc. 
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień po mszy o godz. 9.00 w intencji osób należących do wspólnoty różańcowej. 
 11. Nauki przed chrztem w lutym: w środę i sobotę w dn. 07.02 i 10.02. Są one obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych planujących uroczystości w lutym czy marcu, kwietniu i kolejnych miesiącach. Nauki w salce na plebani w środę o 18.00, w sobotę o 17.15.
 12. Planujemy pielgrzymki: autokarem do Częstochowy : w kwietniu w dniach 11.04. czwartek, powrót w niedzielę 14.04. Zajedziemy do Żaganiu by nawiedzić kościół po benedyktyński oraz replikę grobu Pańskiego. Pełna inf. i zapisy oraz rezerwacja w zakrystii. Pielgrzymka samolotowa do Włoch we wrześniu - informacje u ks. Arkadiusza.
 13. Weekendowy Kurs przedmałżeński w Parafii św. Józefa na ul. Brackiej będzie 3 i 4 lutego. Rozpoczęcie kursu w sobotę 3 lutego o godz. 9.00. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej Parafii.
 14. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu na temat: „900-lecie Kościoła katolickiego na Ziemi Lubuskiej. Zarys problemu”. Poprowadzi je ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US w dniu 9.02.2024 r. w godzinach od 16.30 do 18.00. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty, który znajduje się na ul. 30 Stycznia 1 w Gorzowie Wlkp. 
 15. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 16. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy pomyślnego nowego tygodnia. 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zbigniew Florczak l. 76, + Zbigniew Dowlaszewicz l.90, + Zdzisław Mordarski l. 80
Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie…