facebook

IV Niedziela Zwykła - ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH 29.01.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » IV Niedziela Zwykła - ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH 29.01.2023

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 2. 01 lutego przypada rocznica powołania naszej wspólnoty parafialnej. Została powołana do istnienia na mocy dekretu biskupa diecezjalnego Adama Dyczkowskiego. Rozpoczynamy kolejny, dwudziesty drugi rok naszego wspólnego podążania na drodze wiary. Zapraszamy do współtworzenia naszej rodziny parafialnej.
 3. W czwartek 02.02. święto Ofiarowanie Pańskie – popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”.
  Jednocześnie w tym dniu obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Będziemy modlić się o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych – na ten cel ofiary zbierane podczas mszy. W tym dniu przynosimy do świątyni gromnice, które będą pobłogosławione. Msze św. o godz. 8.30 i 18.30. 
 4. W najbliższych dniach pierwszy tydzień miesiąca:
  • W środę dzień postu i modlitwy w intencji Ojczyzny, o godz. 17.45 przed Najświętszym Sakramentem modlitwa różańcowa w tej intencji.
  • W pierwszy czwartek, zapraszamy Przyjaciół Paradyża i nie tylko, pragnących modlić się w intencji powołań na adorację N. Sakramentu o 17.45. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
  • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 8.00. Następnie adoracja i okazja do spowiedzi od 17.45 dla dzieci, uczniów i dorosłych i msza o 18.30.
  • W pierwszą sobota miesiąca. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na nabożeństwo maryjne, które rozpocznie się modlitwą różańcową przed Najświętszym sakramentem o godz. 7.30 a następnie msza św.
 5. Odwiedziny chorych przez kapłanów w najbliższą sobotę. 
 6. W piątek po mszy wieczornej planujemy rozbieranie dekoracji Bożonarodzeniowej. Prosimy mężczyzn i starszych ministrantów o pomoc. 
 7. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po mszy o godz. 9.00 w intencji osób należących do wspólnoty różańcowej. 
 9. Nauki przed chrztem w lutym: w środę i sobotę w dn. 08.02 i 11.02. Są one obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych planujących uroczystości w lutym czy marcu, kwietniu i kolejnych miesiącach. Nauki w salce na plebani w środę o 18.00, w sobotę o 17.15.
 10. Planujemy parafialną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dn. 20 – 23.04. (czwartek – niedziela). W pierwszym dniu nawiedzimy miejsce cudu eucharystycznego w Legnicy. Pełna inf. wkrótce. 
 11. Msza za śp. Ks. Prałata Witolda Andrzejewskiego zostanie odprawiona w katedrze jutro w poniedziałek 30.01. o godz.18.00. Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność” zaprasza. 
 12. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy pomyślnego nowego tygodnia. 

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz