facebook

Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 21.01.2024

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 21.01.2024

 1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Chcemy uwielbiać dziś Boga Ojca za to, że „wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna”. A to, co Bóg mówił zostało utrwalone na kartach Pisma świętego, aby rodzić w nas wiarę, budzić nadzieję i zapalać miłość.
  Dlatego również dziękujemy dziś Ojcu niebieskiemu za te niezwykłe owoce Jego słów w naszych duszach.
  Prosimy o łaskę dalszego, uważnego słuchania i medytowania słowa Bożego, aby to ono oświecało nasze  sumienia i kierowało naszym codziennym życiem: osobistym, rodzinnym.
 2. Dziś 38 rocznica śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Jego beatyfikacji a kto by doświadczył łaski za Jego wstawiennictwem jest proszony o zgłoszenie tego fakty do kurii diecezjalnej. 
 3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 
 4. Przeżywamy czas kolędowy, czas odwiedzin duszpasterskich w domach parafian. Dziękujemy za zaproszenia, za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz za słowa życzeń i życzliwość wobec kapłanów i ministrantów.
  W tym tygodniu odwiedziny w ramach kolędy uzupełniającej – terminy spotkań będą uzgadniane telefonicznie. Jeszcze dziś możemy dokonać zaproszenia kolędowego. 
 5. W dni powszednie do najbliższego piątku 26.01. włącznie nie będzie mszy wieczorem a jedynie rano o 8.30. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w czwartek w godzinach przedpołudniowych od 9.30 – 10.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek po mszy o 8.30 do godz. 10.00. 
 6. W czwartek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 7. Spotkanie opłatkowe nalężących do grup i wspólnot będących w naszej parafii, odbędzie się w sobotę 27.01. o godz. 15.00 w salce na plebani …będzie to czas wspólnego kolędowania i umacniania ludzkich więzi. Bardzo serdecznie należących zapraszamy ale również mile widziani pragnący w takim spotkaniu uczestniczyć. 
 8. Msza w int. dzieci z okazji urodzin i imienin w styczniu – zostanie odprawiona za tydzień o 12.00. Imiona dzieci zgłaszamy w zakrystii.
 9. W Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, 02 lutego - piątek, po mszy wieczornej w naszej parafii, odbędzie się wieczór kolęd i pieśni maryjnych w wykonaniu artysty Andrzeja Bator. Wielkiej klasy baryton – znany na scenach operowych całego świata. Jest m.in wychowankiem legendarnej Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, z Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Tego artysty nie trzeba przedstawiać, w naszej parafii. Przekażmy zaproszenie innym, byśmy uczestniczyli we mszy o 18.30 a następnie uczcie duchowej, muzycznej, ostatnim w tym roku liturgicznym spotkaniu kolędowym.
 10. Planujemy pielgrzymki: autokarem do Częstochowy w kwietniu – bliższe informacje za tydzień oraz pielgrzymkę samolotową do Włoch we wrześniu - informacje u ks. Arkadiusza. 
 11. W środę 24 stycznia o godz. 18.00 w katedrze gorzowskiej odbędzie się odbędzie Msza św. z procesją błagalną za zmarłych biskupów i rządców naszej diecezji. To dzień modlitwy za zmarłych biskupów i rządców naszej diecezji. To rocznica pogrzebu bp. Adama i bp. Antoniego, ale we Mszy św. modlić się będziemy za zmarłych: bp. Edmunda Nowickiego, ks. Tadeusza Załuczkowskiego, ks. Zygmunta Szelążka, bp. Teodora Benscha, bp. Wilhelma Plute, bp. Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza. Jesteśmy zaproszeni do modlitwy za zmarłych Pasterzy naszej diecezji.
 12. "Spotkanie opłatkowe parafialnych wspólnot męskich, z udziałem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego i z konferencją redaktora Jacka Karnowskiego odbędzie się w Żaganiu, w kościele Wniebowzięcia NMP, sobotę, 27 stycznia. Początek - godz. 16.00. Wspólny wyjazd autokarem z Gorzowa, sprzed dawnego baru Muszelka, w sobotę, o godz. 12.00. Zgłoszenia w Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63". 
 13. Publiczny Różaniec Przebłagalny za tydzień o 14.00. Pełna inf. na tab. ogł. 
 14. Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim organizuje warsztaty pisania ikony św. Franciszka z Asyżu - San Damiano, w pięć sobót Wielkiego Postu. Warsztaty będą połączone z katechezą o krzyżu. Pełna inf. na tab. ogłoszeń. 
 15. Zapraszamy do stolika z prasą, do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – 7 zł.
 16. Przeżywamy święto dziadków – dziś dzień babci jutro dzień dziadka. Dziadkom, Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie. 

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Daniela Siczyńskiego l.49, + Bolesława Teleśnickiego l. 78
Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie…