facebook

Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 22.01.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 22.01.2023

 1. Dziś w trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże - Niedzielę Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 
 2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” 
 3. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
 5. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 6. Światowy Dzień Trędowatych. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony będzie 70. Światowy Dzień Trędowatych. Dzień jest okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych trąd oraz o roli, jaką Kościół katolicki odegrał w ciągu wieków, niosąc pomoc ludziom dotkniętym tą straszną chorobą. Także dziś ludzie trędowaci znajdują schronienie i pomoc w ośrodkach, które najczęściej prowadzą katoliccy misjonarze i misjonarki. Światowy Dzień Trędowatych jest okazją do modlitwy w ich intencji i przekazania materialnego wsparcia na rzecz tych dzieł.
 7. Nowenna do św. Antoniego we wtorek a do MB Nieustającej pomocy w środę po mszy. 
 8. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.45. Adoracja popołudniowa w tym tygodniu i po mszy św. do 20.00 w ciszy. 
 10. Msza w int. dzieci z okazji urodzin i imienin w styczniu – zostanie odprawiona za tydzień o 12.00.
 11. W czwartek 26 stycznia o godz. 18.00 w katedrze gorzowskiej odbędzie się Dies episcoporum defunctorum, czyli dzień modlitwy za zmarłych biskupów i rządców naszej diecezji. To rocznica pogrzebu bp. Adama i bp. Antoniego, ale we Mszy św. modlić się będziemy za zmarłych: bp. Edmunda Nowickiego, ks. Tadeusza Załuczkowskiego, ks. Zygmunta Szelążka, bp. Teodora Benscha, bp. Wilhelma Plute, bp. Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza. Zapraszam do modlitwy za zmarłych Pasterzy naszej diecezji.
 12. Zaproszenie na pielgrzymkę pieszą do Bledzewa w ramach "Gorzowskiego Wędrowania". W sobotę 28 stycznia. Wyjście o godz. 8.00 spod kościoła pw. Chrystusa Króla. Więcej informacji na tab. ogł.
 13. W parafii św. Józefa przy ul. Brackiej, odbędzie się dwu dniowy kurs przedmałżeński, nieco inna forma od kursów prowadzona w parafiach. Pełna inf. na tab. ogł. i stronie internetowej. 
 14. Duszpasterstwo mężczyzn zaprasza na spotkanie grup męskich i ich rodzin z księdzem Biskupem Tadeuszem Lityńskim. Spotkanie odbędzie się w Głogowie sobotę, 28 stycznia w parafii ojców redemptorystów. Wyjazd autokarem z Gorzowa będzie o godz. 9.00 sprzed dawnego baru "Muszelka". Zgłoszenia w Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63". 
 15. Publiczny Różaniec Przebłagalny za tydzień o 14.00. Pełna inf. na tab. ogł. 
 16. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, ofiary kolędowe oraz ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne. 
 17. Zapraszamy do stolika z prasą, do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny – w jednej cenie po 10 zł. Mały Gość Niedzielny – 7 zł.
 18. Przeżywamy święto dziadków – wczoraj dzień babci dziś dzień dziadka. Dziadkom, Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie. 

 Ks. Andrzej Tomys
 Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Artura Witkowskiego l.54, +Irenę Macheta l.68

Zmarła w Warszawie parafianka +Rozalia Radaczyńska l. 79. Pogrzeb w sobotę w Baczynie, msza w kaplicy na cmentarzu o 10.30 

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…