facebook

VI Niedziela zwykła 11.02.2024

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » VI Niedziela zwykła 11.02.2024

 1. Dziś przypada XXXII Światowy Dzień Chorego, pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.
  Ks. bp Diecezjalny Tadeusz Lityński w swoim liście z tej okazji napisał m.in.: Pokornie też proszę Was, zarówno o modlitwę w intencji naszych chorych, ale również o konkretne gesty miłości wyrażone w odwiedzinach, spotkaniach, rozmowach z tymi Braćmi i Siostrami, którzy „są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski”. Was, Drodzy Chorzy, proszę o ofiarowanie swojego cierpienia w intencji pokoju na świecie. Chorym i ich rodzinom życzę wiary i odwagi w przyjmowaniu łaski Ducha Świętego i umocnienia w sakramencie chorych, a kapłanom, szczególnie kapelanom szpitalnym, hospicyjnym i domów opieki siły do tej, wymagającej posługi.
 2. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, dziś po mszy o g. 18.00. Rozważania, poprowadzi wspólnota Adoramus Christi.
 3. W dniach 11-17 lutego 2024 r. w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Celem tego tygodnia jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości i wewnętrzną wolność, jaką niesie abstynencja. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi, za osoby, które wspierają alkoholików w wyjściu z choroby. To czas inicjatyw mających na celu poszukiwanie rozwiązań problemu, a także inicjatyw promujących abstynencję.
  Przed ołtarzem Matki Bożej wyłożona jest księga trzeźwości w którą możemy wpisać swoje zobowiązania na dowolny czas. 
 4. W tym tygodniu, środą popielcową rozpoczynamy 40 dniowy czas Wielkiego Postu. Czas wysiłku, pracy nad sobą. Posypanie głów popiołem jest symbolem podjęcia pokuty za grzechy. Msze św. w tym dniu o godz. 830, 1700, 1830. W środę obowiązuje post ścisły (od 18-60 roku życia) i abstynencja. Składane ofiary w tym dniu na tacę przeznaczone są na utrzymanie Domu Księży Emerytów. Natomiast przy wyjściu zbiorka datków na wsparcie działań pomocowych dla Ukrainy. Wzorem poprzednich lat, będziemy gościć przedstawiciela Ruchu Twórczego Osób. 
 5. Biuro parafialne czynne w czwartki w godzinach 16.30 -17.30.
 6. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.45 - w tym tygodniu po południu prowadza osoby z Odnowy w Duchu św. Po mszy wieczornej adoracja w ciszy, do 20.00. 
 7. Nabożeństwo Droga Krzyżowa w ten i kolejny piątek – o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy. W tym tygodniu w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, naszej ojczyźnie. 
 8. W piątek 16.02. modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – msza 18.30. 
 9. Spotkanie dla bierzmowanych, grupa starsza i młodsza w sobotę 2 marca:
  grupa młodsza – g. 16.00
  grupa starsza – g. 17.00.
  Obecność obowiązkowa.
 10. Parafialna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w kwietniu w dniach 11.04. czwartek, powrót w niedzielę 14.04. Zajedziemy do Żaganiu by nawiedzić kościół po benedyktyński oraz replikę grobu Pańskiego. Pełna inf. i zapisy oraz rezerwacja z zaliczką w zakrystii. 
 11. Pielgrzymka samolotowa do Włoch we wrześniu - program do pobrania w zakrystii a informacje u ks. Arkadiusza.
 12. Składany serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, na budowę nowego kościoła, ofiarodawcom, wszystkim którzy dokonują wpłat na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
  Msza za ofiarodawców i w za dzieło budowy została odprawiona dziś o godz. 7.30. 
 13. Rozpoczyna się czas przygotowania do inscenizacji Meki Pańskiej – Misterium. Osoby chętne do wzięcia udziału w III misterium w Gorzowie, zapraszamy na próbę. Pełna inf. na tab. ogł.
 14. Msza z modlitwą o uzdrowienie, zostanie odprawiona 19.02. w kościele św. Maksymiliana o g. 18.00.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych w kolejnym tygodniu życia a dzieciom, młodzieży i rozpoczynającym odpoczynek udanych ferii zimowych. Szczęść Boże!