facebook

VI Niedziela zwykła 12.02.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » VI Niedziela zwykła 12.02.2023

 1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
 2. Dziś po mszach ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na potrzeby – wsparcie ofiar trzęsienia ziemi. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Tegoroczne obchody Dnia Chorego - diecezjalne zaplanowano na jutro 13 lutego (poniedziałek) w Nowej Soli. Jutro min. o g. 17.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w intencji osób chorych, kościół pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli – Transmisja: TVP 3 Gorzów Wielkopolski.
  W łączności duchowej jutro zapraszamy starszych i chorych na mszę rano i wieczorem. Podczas mszy chętnym, będącym w stanie łaski uświęcającej będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zapytajmy domowników, pomóżmy dotrzeć na mszę św. 
 4. We wtorek, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 5. W czwartek 16 – y dzień miesiąca. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, PATRONA RODZIN, za nasze rodziny, w intencjach, które pragniemy polecić Jego szczególnemu wstawiennictwu. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy modlitwa różańcową o 8.00 przed Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy w intencji Dzieła Duchowej Adopcji, naszych rodzin, intencji które pragniemy polecić szczególnemu wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Przed mszą o 8.30 obok Jego relikwii możemy składać wypisane na kartkach intencje. Po mszy nabożeństwo do św. Jana Pawła II. 
 6. Biuro parafialne czynne w czwartki w godzinach 16.30 -17.30.
 7. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.45 - w tym tygodniu prowadzona będzie przez wspólnotę Odnowa w Duchu św. Po mszy wieczornej adoracja w ciszy do 20.00. 
 8. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i pragnących należeć, zapraszamy na próbę, spotkania, które odbywają się w sobotę na godz. 10.30 w salce na plebanii. 
 9. Służbę liturgiczną, lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę – spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 10.30. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim synom o spotkaniu.
 10. Spotkanie dla bierzmowanych, grupa młodsza w sobotę 18.02, grupa starsza w sobotę 25.02. Zapraszamy na mszę św. o g. 18.30 i następnie na spotkanie. Obecność obowiązkowa.
 11. Uczniów klasy III przygotowujących się do pierwszej komunii św. z SP 11 i innych szkól zapraszamy wraz z rodzicami za tydzień w niedziele na mszę o 12.00 i spotkanie. 
 12. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, na budowę nowego kościoła, ofiarodawcom, wszystkim którzy dokonują wpłat na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 13. Planujemy parafialną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dn. 20 – 23.04. (czwartek – niedziela). W pierwszym dniu nawiedzimy miejsce cudu eucharystycznego w Legnicy. Pełna inf. i zapisy w zakrystii. 
 14. Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Caritas diecezjalna, wzorem lat ubiegłych, zachęca podatników do przekazywania odpisu podatku na rzecz Caritas. W tym roku, możemy przekazać 1,5%. Informacje na plakacie, na tablicy ogłoszeń.
 15. Warsztaty liturgiczno-muzyczne, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odbędą się w dn. 17-19 lutego w parafii NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego, które poprowadzi Hubert Kowalski. Pełna inf. t. ogł.
 16. Wieczór modlitwy za Małżonków i rodziny w najbliższą sobotę w parafii św. Maksymiliana. Inf. t. ogł.
 17. Parafia Pierwszych Męczenników Polski razem z Apostolatem Jezusa i Maryi i Fundacją Królowej Pokoju zapraszamy na Wieczernik z Królową Pokoju który odbędzie się w kościele na Manhattanie we wtorek 21-tego lutego. Parafia ta została wybrana w ramach ogólnopolskiej trasy Wieczerników, które odbędą się w kilkunastu miastach w Polsce. Misją Wieczerników jest wspólna modlitwa o pokój w sercach, w rodzinach, w Polsce i na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie, przy przepięknej figurze Królowej Pokoju przywiezionej 2 lata temu z Medjugorje. Śpiew będzie prowadził zespół Apostolat Jezusa i Maryi, którego płyty będzie można nabyć podczas spotkania. Plan Wieczernika: 16:30 Świadectwa 17:15 Różaniec z orędziami Królowej Pokoju 18:00 Msza Św. z homilią i Koronka Pokoju 19:30 - 21:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu 21:00 - 21:30 Błogosławieństwo kapłańskie. Więcej inf. na plakacie – t. ogł.
 18. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania, którzy ukończyli 21 lat rozpocznie się w sobotę 4.03. Spotkania będą się w soboty do 27 maja br. o godz. 19.00 w sali parafialnej parafii katedralnej. 
 19. Zapraszamy do stolika z prasą - korzystajmy z bogactwa treści w umocnieniu wiary.
 20. Wszystkim życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.