facebook

XXIII Niedziela 10.09.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XXIII Niedziela 10.09.2023

 1. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą. W niedzielę powróciła msza o 13.15. Młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami na 12.00.
 2. Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Wychowania. dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Jest to czas „odnawiania naszego umysłu” w refleksji nad dziełem wychowania. Każdego dnia będziemy modlić się za młodzież, rodziców oraz wychowawców. 
 3. Wieczór uwielbienia w naszej parafii, dziś. Rozpoczęcie mszą świętą o 18:00 a następnie modlitwa - uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Muzycznie w rozważaniach poprowadzi wspólnota Adoramus Christi – Zapraszamy serdecznie na tę szczególną modlitwę młodzież, młode małżeństwa, chętnych pragnących spotkania z Chrystusem Eucharystycznym i trwania na adoracji uwielbienia. 
 4. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy.
 5. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30. 
 6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od 17.45. adoracje poprowadzą osoby z Dzieła Duchowej Adopcji. Po mszy adoracja w ciszy do 20.00. 
 7. W liturgii w tym tygodniu:
  a. Święto Podwyższenia Krzyża św. – w czwartek. Dzień czci krzyża, szczególnie dla znajdującego się w naszych domach. Oddajmy Mu cześć poprzez ucałowanie Go i odmówienie Litanii do Krwi Chrystusa.
  b. Wspomnienie M. Bożej Bolesnej w piątek 
 8. W sobotę przypada 16 -y dzień miesiąca – dzień modlitwy prze wstawiennictwo św. Jana Pawła II Patrona rodzin. Msza w intencjach wypisanych na kartkach oraz za rodziny i dzieło Duchowej Adopcji o godz. 8.30. Przed mszą od 8.00 przed Najśw. Sakramentem, modlitwa różańcowa. Po mszy modlitwa Litanią do św. JP II. 
 9. Dzieci z klasy III SP 11 i z innych szkół ale z naszej parafii przygotowujące się do pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na mszę w niedzielę 17.09. na mszę o 12.00 a po niej odbędzie spotkanie dla rodziców.
 10. Niebawem rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Uczniów klasy VII, VIII, starszą młodzież pragnąca rozpocząć przygotowanie do S. Bierzmowania, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii celem pobrania formularza zgłoszeniowego. 
 11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania starsza grupa – w piątek 24.09. o godz. 19.00. Młodzież pragnąca podjąć przygotowanie z klasy VII i VIII i starsza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii celem pobrania formularza zgłoszeniowego. Spotkanie dla nowych kandydatów wraz z rodzicami w sobotę 23.09. godz. 17.00 w kościele. Starszą grupę kandydatów zapraszamy również w sobotę 23.09. na godz. 19.15. 
 12. Kurs przedmałżeński, rozpocznie się 17.09. mszą o godzinie 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Mieszka I. Następne spotkania w tygodniu o godzinie 19.00. 
 13. Zapraszamy do stolika z prasą i zachęcamy aby nabywać i czytać prasę katolicką. Niedziela, Gość Niedzielny.
 14. Zaproszenia i propozycje, Plan na tab. ogł. :
  • Triduum ku czci św. Weroniki Giuliani w parafii przy ul. Żeromskiego – w dniach od najbliższej środy do piątku włącznie.
  • Spotkania ludzi młodych w parafii Ojców Kapucynów.
  • Godzina święta – pierwsze czwartki miesiąca.
  • W dniach 22 -24 września odbędzie się Akademia Dojrzewania, której temat brzmi: „Nie lękajcie się”. Poświęcona ona będzie zagadnieniu lęku i ufności, zarówno w życiu duchowym człowieka i w relacji do Boga, jak również lękom, które napotykamy w relacjach międzyludzkich i codziennym życiu. Jak zawsze będzie czas na modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i adorację. Odbędą się także warsztaty o sposobach radzenia sobie z lękiem, prowadzone przez psychologa i psychoterapeutę. Zapraszamy uczestników od 15 roku życia. Koszt 170 zł. Zapisów można dokonać poprzez formularz elektroniczny, dostępny : Akademia Dojrzewania - zapisy
 15. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafii, szczególnie dziś na budowę nowej świątyni. Ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Msza św. za ofiarodawców i darczyńców – dziś o godz. 7.30. 
 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. 
 17. Gratulacje dla pani Wandy Zalewskiej i Stanisława Tomaszewskiego, którzy w gronie 21 osób z całej diecezji otrzymali odznaczenia "Zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej". Więcej już dziś możemy doczytać na stronie internetowej Gościa Niedzielnego oraz w naszych tygodnikach. 
 18. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy : + Halinę Kisielińską l. 100, + Barbarę Tomaszewską l.82
Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie…