facebook

XXIV Niedziela 17.09.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XXIV Niedziela 17.09.2023

 1. W liturgii w tym tygodniu:
  • 18 września, w poniedziałek święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  • Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty w czwartek
  • Wspomnienie św. O. Pio w sobotę 
 2. Nowenna przed uroczystością św. Michała Archanioła. Nowennę rozpoczniemy w najbliższą środę o godz. 17.45 przed Najświętszym Sakramentem. Zaproszeni jesteśmy wszyscy, szczególnie osoby, które przyjęły szkaplerz św. Machała. To czas również modlitwy za naszą Ojczyznę. Zapraszamy każdego dnia w tym tygodniu i po niedzieli a w najbliższą niedzielę na 17.15. 
 3. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od 17.45., adoracje poprowadzą osoby ze Wspólnoty modlitewnej Odnowa w Duchu św. Po mszy adoracja w ciszy do 20.00. 
 4. Niebawem rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Uczniów klasy VII, VIII, starszą młodzież pragnąca rozpocząć przygotowanie do S. Bierzmowania, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii celem pobrania formularza zgłoszeniowego. 
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie dla nowych kandydatów wraz z rodzicami w najbliższą sobotę 23.09. o 17.00 w kościele. Starszą grupę kandydatów zapraszamy również w sobotę 23.09. na godz. 19.15. 
 6. W najbliższą niedzielę będziemy gościć przedstawiciela O. Oblatów, który będzie głosił Słowo Boże na mszach i zaproponuje nam nabycie kalendarza misyjnego, jako wsparcie dzieła misji. 
 7. Msza w intencji dzieci, które we wrześniu obchodziły swoje urodziny i imieniny, zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę 24.09. o godz. 12.00. Można zgłaszać imiona dzieci w zakrystii.
 8. 30 – lecie Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na uroczystą Mszę świętą dziękczynną za 30 lat istnienia i posługi chorym Hospicjum św. Kamila. Mszę świętą będzie celebrował bp Tadeusz Lityński w kościele Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie w czwartek 21.09. o g. 15.00.
 9. Różaniec przebłagalny publiczny – w niedzielę za tydzień 24.09. g. 14.00. Plac katedralny. Pełna inf. tab. ogł. 
 10. Zaproszenia - pełna inf. na tab. ogł.:
  • Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty do Rokitna w sobotę 23 września br.. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
  • Zaproszenie na "Gorzowskie Pielgrzymowanie", które odbędzie się w najbliższą sobotę 23 września. Start o godz. 8.00 z kościoła Św. Wojciecha, koniec około godz.15.00 w Bogdańcu. Trasa liczy 23 km.
  • Msza z modlitwą o uzdrowienie – w dniach 22-24 września br. w Zielonej Górze w Centrum Rozrywkowo-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej odbędzie się Szkoła Charyzmatów prowadzona przez Damiana Stayne ze wspólnoty Cor et Lumen Christi z Wielkiej Brytanii. W jej ramach w sobotę 23.09.2023 o godz. 16.30 przewidziana jest Msza Święta po której nastąpi modlitwa o uzdrowienie. Udział w tej Mszy św. mogą wziąć wszyscy chętni. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  • Spotkania ludzi młodych w parafii Ojców Kapucynów.
  • Godzina święta – pierwsze czwartki miesiąca.
  • W dniach 22 -24 września odbędzie się Akademia Dojrzewania, której temat brzmi: „Nie lękajcie się”. Poświęcona ona będzie zagadnieniu lęku i ufności, zarówno w życiu duchowym człowieka i w relacji do Boga, jak również lękom, które napotykamy w relacjach międzyludzkich i codziennym życiu. Jak zawsze będzie czas na modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i adorację. Odbędą się także warsztaty o sposobach radzenia sobie z lękiem, prowadzone przez psychologa i psychoterapeutę. Zapraszamy uczestników od 15 roku życia. Koszt 170 zł. Zapisów można dokonać poprzez formularz elektroniczny, dostępny : Akademia Dojrzewania - zapisy
  • Pielgrzymka Żywego Różańca i Margaretek do Rokitna w sobotę 07.10. Wyjazd autokarem o 9.00. Zapisy w zakrystii.
  • Dzień Skupienia dla Parafialnych Zespołów Caritas w Rokitnie sobota 07.10.
 11. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafii, na budowę nowej świątyni. Ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 12. Zapraszamy do stolika z prasą i zachęcamy aby nabywać i czytać prasę katolicką. Niedziela, Gość Niedzielny.
 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. 
 14. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Zbigniewa Mazur l. 70, + Czesławę Nowak l.87,+Janinę Sokół l.72
Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie…