facebook

XXIX Niedziela 16.10.2022

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XXIX Niedziela 16.10.2022

 1. Dziś gościmy przedstawiciela wspólnoty Misjonarzy Oblatów - zgodnie z zapowiedzią mamy okazję wesprzeć misje nabywając kalendarz misyjny.
 2. Dziś także przeżywamy dzień papieski – już po raz 22 pod hasłem Blask prawdy. Otrzymaliśmy tydzień temu ważne podpowiedzi w liście pasterskim. Za tydzień w niedziele będziemy mogli wesprzeć fundusz stypendialny dla uczącej i studiującej młodzieży. Dziś rocznica wyboru papieża Polaka na stolicę piotrową św. Jana Pawła II i święto św. Jadwigi. 
 3. Trwa październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 17.00. Dziś zapraszamy wszystkich chętnych a szczególne rodziny z dziećmi, rodziny należące do wspólnoty „Rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu”. Nabożeństwo w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. 
 4. W liturgii w tym tygodniu m.in.:
  • Św. Łukasza, ewangelisty – święto, we wtorek
  • Bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wspomnienie w środę
  • Św. Jana Kantego – wspomnienie w czwartek
  • Św. Jana Pawła II Patrona Rodzin – wspomnienie w sobotę. Szczególny dzień dla naszej wspólnoty z faktu posiadania przez naszą wspólnotę relikwii. 
 5. W czwartek dzień eucharystyczny, po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.15. Zapraszamy. 
 6. Służbę liturgiczną, lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę – spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 10.30. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim synom o spotkaniu.
 7. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i pragnących należeć, zapraszamy na próbę, spotkania, które odbywają się w sobotę na godz. 10.30 w salce na plebanii.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupa starsza – najbliższa sobota 22.10. g.19.15
 9. Uroczystość Wszystkich świętych – jest zaproszeniem do porządkowania grobów naszych bliskich zmarłych oraz do modlitwy o dar nieba dla nich. Planujemy msze zbiorowe: 02.11. Dzień Zaduszny 17.00; 18.11. piątek g. 18.30. Zapisy po mszach w zakrystii. Zostały przygotowane kartki wypominkowe wraz z datą planowanej modlitwy, są wyłożone na stoliku obok bocznego wyjścia – prosimy o roztropne pobranie kartek, aby zostały wykorzystane. Wypełnione prosimy o wrzucenie do skarbony obok wejścia do zakrystii. 
 10. Zapraszamy do stolika z prasą katolicka, przez czytelnictwo umacniajmy naszą wiarę.
 11. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za składane ofiary przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Miniony tydzień owocny – największe okna zostały zamontowane!
 12. Propozycje – zaproszenia:
  • Msza z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona jutro w poniedziałek 17.10. w parafii św. Wojciecha. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa. 18.30 msza i adoracja z modlitwą o uzdrowienie.
  • Kurs liturgiczny stopień podstawowy dla zespołów muzycznych odbędzie się w gorzowskiej Katedrze w dniach 18, 25 października i 8 listopada. Poprowadzi go ks. biskup Adrian Put. Wstęp wolny. Pełna inf. na tab. ogł.
  • Bractwo św. Józefa zaprasza mężczyzn do udziału w dniu skupienia 22 października (sobota) w Paradyżu. W programie m.in. konferencja ks. prof. hab. Dariusza Oko nt.: Ideologia gender – zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Msza pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego. Pełna inf. na tab. ogł.
  • Gorzowskie Wędrowanie" W sobotę 22.10, odbędzie się kolejna jednodniowa pielgrzymka do Witnicy. Start o godz. 8.00 spod kościoła św. Wojciecha. Więcej informacji u ks. Piotra Kamińskiego - 517423867.
  • Wyższe Seminarium Duchowne i Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich zaprasza do Paradyża na wspólną modlitwę w dniu 22 października (sobota). Plan spotkania: 17.00 – Eucharystia, 18.00 – Różaniec,18.45 – Poczęstunek, 19.30 - Akatyst ku czci Matki Bożej
  • Rekolekcje – 33 dniowe przygotowanie przed aktem oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Miejsce parafia Ojców Oblatów. Termin od 28.10. Pełna inf. na tab. ogł.
  • Msza święta o dobrego męża, o dobrą żonę – w ostatnią sobotę miesiąca w kościele o. Kapucynów – 29.10. Inf. na tab. ogł. 
 13. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w liście otwartym przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i ochrony przed próbami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, siostrzeńców czy dalekich krewnych) lub proszą o przekazanie pieniędzy przez pośredników, nie udzielać żadnych informacji, nie podawać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje" zakupów po atrakcyjnej cenie, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Policja zwraca się również do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112. Całość listu – na tablicy ogłoszeń. 
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów. Wszystkim życzymy zdrowia, pogody ducha, obfitości darów Bożych. 

Pożegnaliśmy w minionym tygodniu: + Władysławę Kaliciak l.90, +Włodzimierz Tomasz Obworski l 50, + Zofię Czaja l.88, + Teresę Kotlarską l. 70, +Mirosława Sindrewicz l. 67, + Stefanię Hryckiewicz l. 99