facebook

XXIX Niedziela 22.10.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne »  XXIX Niedziela 22.10.2023

 1. Dziś Niedzielą Misyjną rozpoczynamy tydzień misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych. Na zakończenie tygodnia misyjnego, za tydzień w niedziele będzie zbiórka do puszek na cele misyjne i także za tydzień o godz. 17.00 różaniec w różnych językach w intencji misji i misjonarzy. 
 2. W czwartek dzień eucharystyczny, po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Zapraszamy. 
 3. W liturgii w tym tygodniu, w sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji, wypraszajmy potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej.
 4. Służbę liturgiczną, lektorów, ministrantów zapraszamy na zbiórkę – spotkanie w sobotę na 10.30. Natomiast kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórki w sobotę o godz. 12.00 i na służenie na mszy niedzielnej o 12.00. 
 5. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i pragnących należeć, zapraszamy na próbę, spotkania, które odbywają się w sobotę na godz. 10.30 w salce na plebanii.
 6. Msza w intencji dzieci, które w październiku obchodziły swoje urodziny i imieniny, zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę 29.10. o godz. 12.00. Można zgłaszać imiona dzieci w zakrystii. 
 7. W niedzielę za tydzień w naszej modlitwie, mszach św. uczestniczyć będą klerycy i przełożeni naszego Wyższego Seminarium Duchownego. 
 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Planujemy msze zbiorowe za zmarłych : 02.11. w czwartek tj. Dzień Zaduszny g. 18.30; oraz 15.11. środa g. 18.30. Zapisy po mszach w zakrystii. Możemy pobrać przygotowane kartki wypominkowe wraz z datą planowanej modlitwy, są wyłożone na stoliku obok bocznego wyjścia. Wypełnione prosimy o wrzucenie do skarbony obok wejścia do zakrystii. 
 9. W uroczystość wszystkich świętych 1.11. środa, msze św. wg. porządku niedzielnego – z małym wyjątkiem nie będzie mszy o 13.15. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu przy ul. Żwirowej rozpocznie się procesją od II nowej bramy przy dużym parkingu o godz. 14.00. Po procesji ks. bp odprawi w starej kaplicy, miejskiej mszę św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św.
 10. Odpust parafialny – 9.11. czwartek - nasze doroczne święto. Już dziś zapraszamy do udziału w eucharystii dziękczynnej w tym dniu z udziałem kapłanów gorzowskich parafii. Potraktujmy z radością to zaproszenie i zaplanujmy swój udział i swoich najbliższych.
 11. Zapraszamy do stolika z prasą katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś „Gość Niedzielny“ (o wojnie w Ziemi Świętej; o Ewangelii według św. Marka; o Męskim Różańcu na zakopiańskich Krupówkach). „Niedziela“ (o spowiedzi u księdza grzesznika; o księżach-męczennikach czerwonego reżimu; o możliwym wpływie wojny w Ziemi Świętej na nasze życie);
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za składane ofiary przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła.
 13. Propozycje – zaproszenia:
  • Zaproszenie na "Gorzowskie Pielgrzymowanie", które odbędzie się w sobotę 28 października do Witnicy. Start o godz. 8.00 z kościoła św. Wojciecha. Ks. Piotr Kamiński zaprasza!
  • Rekolekcje – 33 dniowe przygotowanie przed aktem oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Miejsce parafia Ojców Oblatów. Rozpoczęcie rekolekcji 26 października, Mszą św. o godz. 19.00. Konferencje Maryjne. Będzie możliwość modlitwy wstawienniczej i spowiedzi generalnej Szczegóły oraz informacje dotyczące zapisów – na plakacie na tab. ogłoszeń.
  • Różaniec publiczny – za tydzień w niedziele 29.10. g. 14.00, plac katedralny. Pełna inf. na tab. ogł.
  • Turnusy Rehabilitacyjne 14 dniowe połączone z rekolekcjami w Głowie w Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II. Bogata oferta 30 zabiegów fizykalnych, gimnastyka grupowa, wykłady, wieczory taneczne i koncerty. Ulotki na stoliku z prasą.
  • Propozycja pielgrzymkowa na czas ferii zimowych 2024 – autokarowa pielgrzymka do Medjugorie, w dniach 10-17.02.2024. Pielgrzymka ma charakter rekolekcyjno - modlitewny. Zapisy i informacja u ks. Adama. 
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów. Wszystkim życzymy zdrowia, pogody ducha, obfitości darów Bożych. 

Pożegnaliśmy w minionym tygodniu: + Henryka Rzepeckiego l. 78, +Urszulę Wojciechowską l. 73
Wieczny odpoczynek…