facebook

XXVIII Niedziela 15.10.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne »  XXVIII Niedziela 15.10.2023

 1. Dziś w przeddzień rocznicy wyboru na stolicę Piotrową w 1978 roku kardynała Karola Wojtyły – Polaka, przeżywamy XXIII Dzień Papieski – pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Po mszach zbiórka ogólnopolska do puszek na Fundusz Stypendialny – żywy pomnik św. Jana Pawła II. Wsparcie dla utalentowanej młodzieży z rodzin potrzebujących, celem pomocy w zdobywaniu wiedzy. Za każdy Dar Seca – Bóg zapłać! 
 2. Trwa październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. 
 3. Dziś zapraszamy wszystkich chętnych a szczególne zapraszamy całe rodziny z dziećmi, rodziny należące do wspólnoty „Rodziców modlących się za swoje dzieci”.
 4. Jutro w poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – zarazem 16-y dzień miesiąca – dzień modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Patrona rodzin. Przed mszą od 17.45 modlitwa różańcowa i następnie msza w int. rodzin oraz intencji wypisanych na kartkach i złożonych do skrzyneczki obok relikwii. Zapraszamy osoby, które złożyły przyrzeczenia i podjęły modlitwę w int. dzieci poczętych a jeszcze nienarodzonych. Po mszy specjalne nabożeństwo za rodziny i w intencjach osobistych. 
 5. W liturgii w tym tygodniu m.in.:
  • Św. Łukasza, ewangelisty – święto w środę, patrona pracowników służby zdrowia. Wypraszajmy dla nich potrzebne łaski, a szczególnie gorliwość w niesieniu skutecznej pomocy chorym.
  • Bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wspomnienie w czwartek
  • Św. Jana Kantego – wspomnienie w piątek
 6. W czwartek – po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Zapraszamy.
 7. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i chętnych należeć, zapraszamy na próbę, spotkanie, które odbędzie się w sobotę na godz. 10.30 w salce na plebanii. Ministrantów, chłopców kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę także w sobotę na 10.30 a w niedziele na msze św. o godz. 12.00.
 8. Spotkanie osób należących do Żywego Różańca – sobota 21.10. godz. 15.00 w salce na plebani. 
 9. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych – wzorem minionego roku zapraszamy dzieci na bal Wszystkich Świętych, który został zaplanowany na wtorek 31 października. Bliższe inf. dziś na mszy o 12.00. 
 10. Zaproszenia :
  • W imieniu Gorzowskiej Solidarności zapraszamy na Msze św. za Ojczyznę w Gorzowskiej Katedrze w rocznice wyboru na Papieża św. Jana Pawła II w poniedziałek 16.10. o g. 18.00. Mszy będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński.
  • Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych (osób, które ukończyły 21 lat), najbliższe rozpocznie się w naszej parafii w piątek - sobota 20-21.10. o godz. 19.30. Spotkania w salce na plebani.
  • Pochówek Dzieci zmarłych przed narodzeniem, odbędzie się w sobotę 21 października o godz. 11.00 w Gorzowskim Domu Pogrzebowym, brama przy pętli autobusowej.
  • Rekolekcje – 33 dniowe przygotowanie przed aktem oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Miejsce parafia Ojców Oblatów. Rozpoczęcie rekolekcji 26 października, Mszą św. o godz. 19.00. Konferencje Maryjne. Będzie możliwość modlitwy wstawienniczej i spowiedzi generalnej Szczegóły oraz informacje dotyczące zapisów – na plakacie na tab. ogłoszeń.
 11. Propozycja pielgrzymkowa na czas ferii zimowych 2024 – autokarowa pielgrzymka do Medjugorie, w dniach 10-17.02.2024. Pielgrzymka ma charakter rekolekcyjno - modlitewny. Zapisy i informacja u ks. Adama. 
 12. Zapraszamy do stolika z prasą : umacniajmy swoją wiarę przez czytelnictwo prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: 45 rocznica wyboru Jana Pawła II; Matka wędrująca. W Niedzieli: Z Bogiem na siłowni; Mniej znane ścieżki papieskie. 
 13. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Uroczystość Wszystkich świętych, jest zaproszeniem do porządkowania grobów naszych bliskich zmarłych oraz do modlitwy o dar nieba dla nich. Planujemy msze zbiorowe : 02.11. w czwartek, Dzień Zaduszny 18.30; 15.11. środa g. 18.30. Zapisy po mszach w zakrystii. Zostały przygotowane kartki wypominkowe wraz z datą planowanej modlitwy, są wyłożone na stoliku obok bocznego wyjścia – prosimy o roztropne pobranie kartek, aby zostały wykorzystane. Wypełnione prosimy o wrzucenie do skarbony obok wejścia do zakrystii. 
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Dziękujemy za ofiary składane na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. 
 15. Za tydzień w naszych świątyniach odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św. i przyjmujących Komunię św.
 16. Wszystkim parafianom i gościom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, imieniny i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Bóg nam błogosławi. 

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz 

Pożegnaliśmy w tym tygodniu zmarłych: + Jana Wójcik l.76, + Lidię Kaszyńską l.72, +Adama Leśkiewicza l.78
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…