facebook

Zmartwychwstanie Pańskie 09.04.2023

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Zmartwychwstanie Pańskie 09.04.2023

 1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u oraz Wydziału Teologicznego naszej metropolii. 
 2. Rozpoczyna się oktawa wielkanocna… tzn. w tym szczególnym, radosnym czasie w piątek nie obowiązuje post, czyli możemy spożywać pokarmy mięsne. 
 3. Rozpoczyna się okres wielkanocny – okazja do spowiedzi każdego dnia pół godziny przed mszą św. 
 4. Trwamy na Nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia – jutro w poniedziałek Wielkanocny o 10.10, od wtorku do soboty o godz. 15.00 przed Najświętszym sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !
 5. Biuro parafialne czynne w czwartek w godzinach popołudniowych. 
 6. Nauki przed chrztem – w tym tygodniu: w środę 12.04. g. 18.00 i sobotę 15.04. g. 17.15. Spotkania w salce. 
 7. W czwartek dzień eucharystyczny – adoracja Najświętszego Sakramentu, po południu od 17.45 w tym tygodniu wyjątkowo w ciszy, oraz po mszy wieczornej adoracja w ciszy do 20.00. Zapraszamy.
 8. Święto Chrztu Polski – które mocą uchwały Sejmu RP - obchodzone jest rokrocznie dnia 14 kwietnia, przypada w piątek i jest okazją do wdzięczności Bogu za ten wielki dar dla naszego narodu. Postarajmy się w tym dniu w miarę możliwości o wywieszenie flagi biało-czerwonej. 
 9. Spotkanie, próba dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. z SP 11 i innych szkół, ale zamieszkujących na terenie naszej parafii, w piątek godz. 17.00. 
 10. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania, starsza grupa w najbliższą sobotę. Zapraszamy na mszę o 18.30 i spotkanie w salce.
 11. W najbliższą niedzielę przypada 16-y dzień miesiąca, dzień modlitw do i przez wstawiennictwo patrona rodzin, św. Jana Pawła II. Intencje możemy wypisać i złożyć już dziś, obok Jego relikwii a msza w tych intencjach w niedzielę o 10.30. 
 12. W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego, tym samym rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia – po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
 13. Osoby zapisane na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, (20.04.) prosimy o dokonywanie wpłaty na wyjazd. 
 14. Zapraszamy do stolika z prasą, czeka na nas wiele propozycji. 
 15. Ogłoszenie dla wiernych kościoła greko-katolickiego. Liturgia i zaproszenie ks. Jana – pełna inf. na tab. ogł. 
 16. Kurs przedmałżeński w "Białym Kościele" od Niedzieli Miłosierdzia Bożego 16. 04. br. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 Spotkania w tygodniu też po Mszach wieczornych.
 17. Dzień skupienia wspólnot męskich - Bractwo św. Józefa zaprasza do udziału w dniu skupienia wspólnot męskich 15 kwietnia (sobota) w Gościkowie-Paradyżu. ZGŁOSZENIA do 12 kwietnia pod nr tel. 502 494 646; 663 430 024; 788 171 932 (wystarczy SMS). Zapraszamy do przybycia z żonami. Opłata 50 zł.
 18. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem ofiarodawców, którzy dostarczyli do naszej świątyni, dary na rzecz potrzebujących z naszej parafii oraz tym, którzy nabyli świece Caritas na stół wielkanocny. Dziękuję za comiesięczne ofiary osobom włączonym do Grona Wspierających Ubogich. Za pracę członkom i woluntariuszom parafialnego zespołu Caritas. 
 19. Dziękujemy za dary, ofiarowane podczas Mszy Świętej w Wielki Czwartek – księgę liturgiczną, Obrzęd Sakramentu Bierzmowania, Dar materialny na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. Dziękujemy raz jeszcze, za złożone nam kapłanom w Wielki Czwartek życzenia: osobom indywidualnym oraz grupom modlitewnym, wspólnotom. Wyrażamy podziękowanie za ofiary złożone w piątek na utrzymanie Bożego grobu w Jerozolimie, w dniu wczorajszym podczas święcenia pokarmów na nową świątynię, oraz za wszystkie inne dla naszej świątyni w tym za dar paschału. Za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary w minionych dniach.
 20. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię do przeżywania liturgicznych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Za wykonane prace porządkowe wewnątrz i wokół świątyni. Za troskę o czystość szat kapłańskich i strojów liturgicznych, o czystość nakryć ołtarzowych. Słowa szczególnego podziękowania za wykonane dekoracje, ciemnicę i Grób Pański. Za stałą troskę o piękno naszej świątyni.
 21. Szczególne podziękowanie pragnę wyrazić Służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii poszczególnych dni. Scholii liturgicznej i panu organiście za posługę śpiewu i oprawy muzycznej, która przyczyniła się do piękna przeżywanej liturgii poszczególnych dni. Dziękuję za przygotowane i odczytane komentarze, które wprowadzały nas w kolejne etapy bogatej liturgii, za wszystkie prowadzone modlitwy i adoracje. Dziękuję Panom kościelnym za wielogodzinną służbę w minionych dniach. Dziękuję za przygotowanie dzisiejszej procesji. Dziękuję za włożony trud i posługę w minionych dniach moim kapłanom współpracownikom: Adamowi i Arkadiuszowi. Za wszelkie dobro nich Bóg hojnie obdarza swoimi łaskami.
 22. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary złożone na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 23. Wszystkim parafianom i gościom, sympatykom, życzymy miłego z wiarą i nadzieją przeżycia świątecznego czasu ku czci Jezusa Zmartwychwstałego. 

Ks. Andrzej Tomys proboszcz 
wraz z współpracownikami ks. Adamem Skubis i Arkadiuszem Wiącek 

Odeszli do wieczności… + Janina Sawicka l.69, + Bożena Mężyńska l.69 Wieczny odpoczynek…